اخبار خوزستان

 به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان خوزستان طی مراسمی با حضور مسئول اعتبارات و روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان، مدیر عامل اتحادیه تعاون روستایی شهرستان شوش ، اعضای هیئت مدیره ، مدیر عامل و جمعی از سپرده گذاری برای اولین بارحساب های پس انداز واحد اعتباری شرکت تعاونی روستایی اتحاد شهرستان شوش قرعه کشی شد . مسئول واحد اعتبارات سازمان تعاون روستایی خوزستان با اعلام این مطلب گفت : واحد اعتباری شرکت تعاونی روستایی اتحاد واقع در روستای سید عباس بیش از 4600 نفر عضو دارد و طی 6 ماهه اول 27 فقره وام در غالب تسهیلات قرض الحسنه ، مضاربه و فروش اقساطی به میزان 542 میلیون ريال پرداخت کرده است . علیرضا سواری افزود : جوایز این دوره از قرعه کشی این حساب ها عبارت بودند از :تسهیلات سفر به عتبات عالیات ، سوریه و مشهد مقدس، تلویزیون رنگی، جارو برقی، اتو، پتو، سرویس آشپزخانه و ... وی اضافه کرد : هم اکنون 7 واحد اعتباری ( صندق قرض الحسنه روستایی ) با بیش از 13 هزار نفر عضو و 12 میلیارد ريال سرمایه در شهرستان شوش فعالیت دارند که در 6 ماهه اول سال 89 به 325 نفر از اعضا بیش از 7 میلیارد و 568 میلیون ریال تسهیلات در غالب فروش اقساطی،کشاورزی و بازرگانی اعطاء شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم مهر ۱۳۸۹ساعت 15:14  توسط محسن حلالی نصب  | 

 مدیر سازمان تعاون روستایی استان از آمادگی مراکز خرید این سازمان جهت خرید تضمینی جو وکلزا از کشاورزان خبر دادهرمز خوجوی با اعلام این خبر افزود: 18مرکز جهت خرید جو و 17 مرکز جهت خرید کلزا آماده شده اند. هرمز خواجوی اضافه کرد  : خرید محصول جو وکلزا توسط شرکت  های تعاون روستایی درراستای  اجرای سیاست های حمایتی دولت از کشاورزان و خرید تضمینی محصولات کشاورزی صورت می گیرد. وی با اشاره به خرید هر کیلو گرم جو با قیمت 2600 ریال ( دویست وشصت تومان ) و 6200 ریال( ششصد وبیست تومان ) بابت خرید هر کیلو گرم کلزا بیان کرد: محصول  کلزا تا 31 مردادماه و  محصول جو تا 30 مهرماه  خریداری می شود.خواجوی تصریح کرد : این دو محصول فقط از کشاورزان خریداری  می شود و مراکز ما حق خرید از دلالان و واسطه ها را ندارند که ملاک تشخیص داشتن معرفی نامه از مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان ها می باشد.در سال گذشته 2300 تن کلزا و 4790 تن جو از کشاورزان به صورت تضمینی خرید اری می شد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 9:15  توسط محسن حلالی نصب  | 

به گفته روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان 20 برنامه فرهنگی و ورزشی توسط این سازمان در دهه فجر امسال اجرا خواهد شد.

مسئول روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان اعلام کرد: این برنامه ها شامل مراسم خاطره گویی یاران انقلاب، مسابقه کتاب خوانی امام خمینی (ره) و خانواده ،مسابقه تیراندازی، مسابقه تنیس روی میز، مراسم قرعه کشی صندوق قرض الحسنه سازمان، افتتاح پایگاه مقاومت بسیج سازمان، راه اندازی وبلاگ روابط عمومی ، سرکشی به خانواده شهدا، همایش شرکت های تعاونی روستایی در شهرستانها ، نشست مدیران عامل شرکتهای تعاونی روستایی زنان استا، برگزاری مراسم زیارت عاشورا، نشست بررسی اندیشه های امام خمینی(ره) صدور بیانیه روز 22 بهمن ماه و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ماه و ... می باشد.

سیدعابدین موسوی افزود: این برنامه توسط شورای فرهنگی سازمان تعاون روستایی در دفتر استان و شرکت های تعاونی روستایی شهرستانها اجرا خواهد شد.وی اضافه کرد: همچنین 12 پروژه عمرانی و خدماتی با اعتبار 17 میلیارد و 660 میلیون ریال و با اشتغالزایی 36 نفر در شهرستانهای مختلف استان بهره برداری خواهند رسید.

+ نوشته شده در  شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸ساعت 10:31  توسط محسن حلالی نصب  | 

وزیر تعاون تصریح کرد : حضور مجدد دولت در استان ها تعهد به وعده های داده شده است . بنابراین ، اجازه نمی دهیم افرادی تصمیمات و مصوبات راسخ دولت در سفرهای استانی به شهرها را با بی توجهی خود به تعویق بیندازند .به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، دکتر محمد عباسی - که در جلسه ی شورای اداری شهرستان لالی سخن می گفت – افزود : مسایل و مشکل های شهرستان لالی بسیار است و یک جا حل شدنی نیست . باید اولویت بندی شوند . با این حال مردم خوب و وفادار این شهرستان توقع دارند که از بدبختی دیرینه و چند صد ساله ای که گریبان شان را گرفته رهایی یابند و این حق آن هاست .وی بر ضرورت مشارکت مردم در طرح ها و پروژه های تولیدی و خدماتی با توجه به توان و استعداد منطقه تاکید کرد و افزود : شهرستان لالی در کنار محرومیت هایی که دارد ، دارای ارزش های متعالی و مردمی است و در دنیا صداقت و پاکی چنین مردمی را کم تر می توان یافت . اگر نگاهی به وجوه تخصصی مدیریتی جهان از جمله منابع انسانی ، فرهنگ سازمانی و اجتماعی – که تدریس می شود – بیندازیم ، خواهیم دید که سال ها باید تخصص ایجاد کنند تا بخشی از یک روحیه ی تعهد و صداقت را در انسان ها فراهم کنند اما این روحیه در مردم شهرستان لالی به شکل ذاتی و اجتماعی وجود دارد . دکتر محمد عباسی امر آموزش را مهم توصیف کرد و خواستار آموزش برخی روش ها به شکل حرفه ای شد .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم دی ۱۳۸۸ساعت 15:23  توسط محسن حلالی نصب  | 

 رييس سازمان تعاون روستايي خوزستان از خريد تضميني بيش از 80 هزار تن دانه ذرت از كشاورزان استان خبر داد. هرمز خواجوي افزود: در سال زراعي جاري حدود 58 هزار هكتار از اراضي زيركشت ذرت رفته و پيش بيني سازمان براي برداشت محصول سال جاري 360 هزار تن بوده است. سطح زير كشت محصول ذرت استان در سال گذشته 87 هزار هكتار بوده كه به دليل خشكسالي به 58 هزار هكتار در سال جاري كاهش يافته است. وي با اشاره به اين‌كه هم اكنون كار برداشت و خريد ذرت در برخي از شهرستان‌هاي خوزستان در حال انجام است، ادامه داد: متولي خريد اين محصول سازمان تعاون روستايي است كه ازامكانات بخش خصوصي نيز استفاده مي‌كند و تاكنون 150 ميليارد ريال بابت خريد ذرت به كشاورزان استان پرداخت شده است.

رييس سازمان تعاون روستايي خوزستان هدف از اجراي اين طرح را حمايت از توليد كننده و مصرف كننده، كوتاه كردن دست واسطه‌ها، تنظيم بازار و عرضه محصول توليد شده به قيمت مناسب، عنوان و پيش‌بيني كرد: بيش از 360 هزار تن ذرت دانه‌اي در استان خريداري شود.

وي خاطرنشان كرد: اين محصول توسط ايستگاه‌هاي ذرت خشك‌كني وابسته به شركت‌هاي تعاوني روستايي استان در 26 مركز خريد خريداري مي‌شود كه هر ايستگاه ظرفيت خشك كردن 154 تن ذرت در ساعت را دارد.شوش، دزفول، انديمشك، شوشتر، گتوند و بهبهان از جمله شهرستان‌هايي هستند كه عمده محصول ذرت استان در آنجا كشت مي‌شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم دی ۱۳۸۸ساعت 8:33  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : با اجراي طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي، مصوب شوراي عالي اشتغال و پيرو تفاهم نامه هاي همكاري سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با وزارت خانه هاي صنايع و معادن ، تعاون و بازرگاني ، اين طرح در سال جاري به اجرا درآمد و تا کنون 124 کارورز جذب اتحاديه ها و شرکت هاي تعاوني در استان شده اند . به گزارش روابط عمومي اداره کل تعاون خوزستان ، مهدي قطبي زاده ظرفيت طرح کارورزي فارغ التحصيلان دانشگاهي در بخش تعاوني استان را در سال جاري 300نفر برشمرد و گفت : کليه واحدهاي تعاوني توليدي و خدماتي که داراي پروانه هاي تاسيس و بهره برداري هستند مي توانند از اين طرح استفاده کنند. وي ايجاد زمينه هاي لازم براي افزايش توانمندي هاي حرفه اي فارغ التحصيلان و تقويت اعتماد به نفس آن ها در زمينه توسعه کارآفريني و اشتغالزايي در بخش هاي توليدي و خدماتي ، با رويکرد ترويج و رشد فرهنگ تعاون و زمينه سازي براي تحقق اهداف برنامه هاي اشتغالزايي دولت با هدف تقويت بخش تعاوني مطابق اصل 44 قانون اساسي کشور را از اهداف عمده اين طرح اعلام کرد.  قطبي زاده ، ارتقاء سطح علمي تعاوني ها و نوآوري و اصلاح ساختار توليد بخش تعاوني کشور ،  آشنايي و هدايت فارغ التحصيلان به ايجاد تشکل هاي تعاوني و ايجاد انگيزه براي اجراي کار گروهي در بين جوانان و کسب تجربه همراه با تخصص و ايجاد زمينه مناسب براي رشد فرهنگ و به کارگيري نيروهاي متخصص در واحدهاي توليدي و خدماتي را از ديگر هدف هاي اين طرح برشمرد. وي خاطر نشان کرد : در اين طرح واحدهاي تعاوني توليدي و خدماتي مي توانند با جذب فارغ التحصيلان دانشگاهي از حمايت مالي دولت كه شامل50 درصد حقوق پرداختي به كارورز(به مدت 11ماه)خواهد بود بهرمند شوند. همچنين ، صاحبان واحدهاي پذيرنده ي کارورز ضمن برخورداري از اولويت در وام هاي درخواستي ، در صورت استخدام دائمي کارورز،کليه ي وجوه کمک هزينه ي پرداختي به کارورز ، توسط سازمان کار و امور اجتماعي به آنان عودت مي شود و تا 3 سال نيز از پرداخت حق بيمه سهم کارفرما  معاف خواهند شد . مديرکل تعاون خوزستان افزود : سقف پرداخت به کارورزان از سوي واحد پذيرنده محدوديت نداشته و واحد پذيرنده مي تواند علاوه بر مبلغ حقوق ماهانه در صورت رضايت از تلاش کارورز و يا در قبال خدمات خارج از چارچوب کارورزي و يا خلاقيت هاي کارورز به هر ميزان دلخواه مبلغ کارورزي را افزايش دهد. بديهي است سهم مجري از پرداخت کمک هزينه کارورزي از سقف تعيين شده فراتر نخواهد رفت. وي گفت : فارغ التحصيلاني مشمول طرح مي شوند كه از زمان فراغت از تحصيل آنان كمتر از 30 ماه گذشته باشد و حداكثر سن شان براي فارغ التحصيلان مقطع كارداني فني 27 سال،  كارشناسي 30 سال و كارشناسي ارشد 33 سال باشد. وي ارتباط رشته تحصيلي کارورز با موضوع کارورزي ، نداشتن شغل و يا تعهد به اشتغال در ساير موسسه ها و سازمان ها و نداشتن هر گونه منعي براي حضور در واحد پذيرنده در طول مدت کارورزي (مانند خدمت نظام وظيفه –ناتوانايي جسمي – اشتغال به تحصيل يا کار و ...) را از ديگر مشخصات کارورز براي استفاده از اين طرح ذکر کرد . وي افزود : براي مناطق محروم مصوب هيات وزيران ، سهم مجري و واحد پذيرنده از کمک هزينه تعيين شده به کارورز به ترتيب معادل 70 و 30 درصد تعيين شده است . مديرکل تعاون خوزستان از شرکت هاي تعاوني خواست تا هرچه سريع تر در اجراي اين طرح اقدام کنند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۸ساعت 15:23  توسط محسن حلالی نصب  | 

در راستای خدمات رسانی به کشاورزان و باتوجه به فرا رسیدن فصل کشت افزون بر3000 تن بذرگندم وکود شیمیایی بین کشاورزان بهبهان توزیع شد.مسئول تعاون روستایی بهبهان افزود: ارزش ریالی این نهاده های کشاورزی تعاون روستایی شهرستان بین روستائیان و کشاورزان توزیع شده است.  مسعودی نیز اضافه کرد همچنین 115 تن آرد نیز بین روستائیان توزیع شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۸ساعت 16:23  توسط محسن حلالی نصب  | 

در شهرستان دزفول هشتمین واحد اعتباری شرکت تعاونی روستایی افتتاح گردید.

به گفته روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان خوزستان، هشتمین واحد اعتباری در شرکت تعاونی روستائی رسالت با حضور جمعی از مسئولین محلی و کشاورزان منطقه راه انادزی شد.

مسئول اداره تعاون روستایی دزفول هدف از افتتاح این واحد اعتباری را پرداخت کمک هزینه خرید نهاده های کشاورزی و دامی و اداوت سبک کشاورزی و همچنین پرداخت کمک هزینه تسطیح اراضی کشاورزی اعلام کرد.

رضا هودگر افزود: برای اولین همچنین مراسم قرعه کشی این واحدها به صورت رایانه ای بین 14 هزار نفر از سپرده گزاران انجام شد که به 500 نفر از برندگان جوایزی اهدا شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 19:5  توسط محسن حلالی نصب  | 

 فرماندار شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان از روند اجراي طرح مسکن مهر در اين منطقه ابراز نارضايتي کرد. قدرت الله اماني پور در جلسه شوراي مسکن گتوند گفت: طرح مسکن مهر در گتوند متاسفانه روند خوبي را طي نمي کند و اين زنگ هشداري به مسوولان امر است.  فرماندار گتوند با اشاره به ثبت نام بيش از دو هزار نفر متقاضي در طرح مسکن مهر در اين شهرستان گفت :براي اين عده 26 تعاوني مسکن تشکيل شده است  وي افزود: براي متقاضيان مسکن مهر در گتوند دو و نيم هکتار زمين در نظر گرفته شده که مراحل تملک آن از طريق سازمان مسکن و شهرسازي استان هنوز صورت نگرفته و در حال انجام است.  اماني پور با تاکيد بر لزوم تسريع در اجراي طرح مسکن مهر در گتوند از عملکرد اداره مسکن و شهرسازي - بنياد مسکن و بانک مسکن اين شهرستان انتقاد کرد و خواستار حرکتهاي جدي اين ادارات و نهادها در حل مشکل مسکن در گتوند شد.  در اين نشست مسايل و مشکلات و موانع در راه اجراي طرح مسکن مهر در اين شهرستان از سوي مسوولان دستگاههاي ذي ربط مورد بحث و بررسي قرار گرفت .  شهرستان گتوند با جمعيتي افزون بر 62 هزار نفر در شمال استان خوزستان در دامنه رشته کوههاي زاگرس واقع است .

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:51  توسط محسن حلالی نصب  | 

به گفته روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان : با توجه به توافق به عمل آمده بین تعاون روستایی رامشیر با شرکت خدمات حمایتی و عقد قرارداد خرید گندم بذری جهت کشت پائیزه کشاورزان این شهرستان، کار توزیع 1262 تن انواع بذور گندم توسط دو شرکت تعاونی روستایی وحدت و راغب آغاز شده است که از این میزان تا کنون 112 تن وریناک، 45 تن استار، 45 تن چمران ، 30 تن کویر، 66 تن 15- 69D و همچنین 45 تن جو نیز جهت کشت بین کشاورزان توزیع شده است. جعفر قربان زاده مسئول تعاون روستایی رامشیر با اعلام این خبر افزود: در 6 ماهه اول سال جاری 668860 کیلوگرم انواع نهاده های کشاورزی بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است وی همچنین گفت: در 6 ماهه اول نیز 2240 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۸۸ساعت 9:5  توسط محسن حلالی نصب  | 

به گفته روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان : طی مراسمی با حضور آقای هرمز خواجوی مدیرسازمان تعاون روستایی استان و مدیرجهادکشاورزی، فرماندار و جمعی از مسئولین عبداله پروازه به سمت مدیرجدید دفتر نمایندگی تعاون روستایی شهرستان امیدیه منصوب و از زحمات حسین شهابی تقدیر شد. گفتنی است عبداله پروازه بیش از این مسئول طرح و برنامه مدیریت جهادکشاورزی امیدیه بوده اند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۸۸ساعت 8:29  توسط محسن حلالی نصب  | 

روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان در ارزشیابی صورت گرفته توسط روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران موفق به کسب مقام اول در بین روابط عمومی های سازمان های تعاون روستایی سراسرکشور در سال 87 و 6 ماهه اول سال 88 شد.

مسئول روابط عمومی این سازمان با اعلام این مطلب گفت: این ارزشیابی ها بر اساس شاخص های استاندارد و در زمینه های ایده های نو و نوآوری ، روابط عمومی الکترونیک، ارتباطات رسانه ای، پژوهش و افکار سنجی، اطلاع رسانی، تبلیغات و انتشارات ، برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ، ارتباطات، توانمندسازی، نشریه داخلی، و فعالیت های علمی، پژوهشی انجام شد.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۸۸ساعت 15:35  توسط محسن حلالی نصب  | 

در راستای خدمات رسانی به روستائیان از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر 2 میلیارد ریال و 800 میلیون ریال انواع کالاهای اساسی و اولیه بین روستائیان و اعضای تعاونی های روستائی توسط فروشگاههای مصرف تحت پوشش شبکه تعاونی روستائی توزیع شده است . مسئول اداره تعاون روستایی ایذه با اعلام مطلب فوق افزود: 6000 تن انواع کالا شامل قند و شکر- برنج- روغن و آرد بین روستائیان توزیع شده است .حمید جمشیدی اضافه کرد: از این مقدار ، بن غیرنقدی به ارزش 381 میلیون ریال نیز بین مددجویان کمیته امداد توزیع شده است . وی گفت: یکی از وظایف شبکه تعاونیهای روستایی خدمات رسانی – ارزاق رسانی و تامین مایحتاج روستائیان می باشد که این شبکه بهترین توزیع کننده و عامل برای خدمات رسانی به این قشر می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۸ساعت 9:53  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : از اين پس فقط تعاوني هايي مي توانند در قالب طرح مسکن مهر ادامه فعاليت دهند که قبل از ابلاغ تصويب نامه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن، پروانه ساخت گرفته باشند. مهدي قطبي زاده از عدم تشکيل تعاوني هاي جديد مسکن مهر و نيز ارجاع تعاوني هايي که نتوانسته اند تا زمان ابلاغ مصوبه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن ، به مرحله اخذ پروانه ساخت برسند به سازمان مسکن و شهرسازي استان خبر داد و خطاب به تعاوني هاي مسکن مهر در سراسر استان به ويژه شهر جديد رامين - که تا کنون پروانه ساخت دريافت نکرده اند - تصريح کرد :  اعضاي تعاوني هايي که تاکنون پروانه ساخت دريافت نکرده اند و افرادي که تاکنون براي عضويت در تعاوني ها اقدام نکرده اند و متقاضيان ساخت مسکن در زمين هاي اجاره 99 ساله از اين به بعد در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر ساماندهي و براي انجام مراحل بعدي به سازمان مسکن و شهرسازي معرفي مي شوند . وي تاکيد کرد : از تاريخ ابلاغ مصوبه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن، از تشکيل تعاوني هاي جديد مسکن مهر براي متقاضيان جلوگيري به عمل مي آيد و تعاوني هاي تشکيل شده نيز که به مرحله دريافت پروانه ي ساخت نرسيده اند ، از اين پس اجازه ي فعاليت در قالب طرح مسکن مهر را ندارند .مديرکل تعاون خوزستان خاطر نشان کرد : سازمان مسکن و شهرسازي موظف شده است متقاضيان طرح مسکن مهر که واجد شرايط چهارگانه بوده و اسامي آنها به تاييد رسيده است را در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر سازماندهي کند و زمين هاي با کاربري مسکوني و بلامعارض را در حين مراحل آماده سازي به طور مشخص به اين گروه ها تحويل دهد. قطبي زاده ، وظيفه اداره کل تعاون خوزستان را ادامه نظارت بر کار تعاوني هايي ذکر کرد که طبق مصوبه شوراي عالي مسکن به مرحله اخذ پروانه ساخت رسيده اند. وي خطاب به اتحاديه ها و تعاوني هاي مسکن مهر شهرستان اهواز که تاکنون در شهرهاي جديد شيرين شهر و رامين پروانه ي ساخت يا زمين دريافت نکرده اند و در کلان شهر اهواز قصد خريد زمين را دارند هشدار داد و تاکيد کرد : خريد و فروش زمين توسط اتحاديه ها و تعاوني هاي مسکن مهر ، طبق مفاد اساسنامه خود ، در کلان شهر اهواز ممنوع است و با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد . وي خاطر نشان کرد : ليست اعضاي تعاوني هاي مسکن مهر شهر جديد رامين در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر تهيه و به سازمان مسکن و شهرسازي ارسال شده  است .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 8:8  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : از اين پس فقط تعاوني هايي مي توانند در قالب طرح مسکن مهر ادامه فعاليت دهند که قبل از ابلاغ تصويب نامه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن، پروانه ساخت گرفته باشند. مهدي قطبي زاده از عدم تشکيل تعاوني هاي جديد مسکن مهر و نيز ارجاع تعاوني هايي که نتوانسته اند تا زمان ابلاغ مصوبه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن ، به مرحله اخذ پروانه ساخت برسند به سازمان مسکن و شهرسازي استان خبر داد و خطاب به تعاوني هاي مسکن مهر در سراسر استان به ويژه شهر جديد رامين - که تا کنون پروانه ساخت دريافت نکرده اند - تصريح کرد :  اعضاي تعاوني هايي که تاکنون پروانه ساخت دريافت نکرده اند و افرادي که تاکنون براي عضويت در تعاوني ها اقدام نکرده اند و متقاضيان ساخت مسکن در زمين هاي اجاره 99 ساله از اين به بعد در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر ساماندهي و براي انجام مراحل بعدي به سازمان مسکن و شهرسازي معرفي مي شوند . وي تاکيد کرد : از تاريخ ابلاغ مصوبه نمايندگان ويژه رييس جمهور در کارگروه مسکن، از تشکيل تعاوني هاي جديد مسکن مهر براي متقاضيان جلوگيري به عمل مي آيد و تعاوني هاي تشکيل شده نيز که به مرحله دريافت پروانه ي ساخت نرسيده اند ، از اين پس اجازه ي فعاليت در قالب طرح مسکن مهر را ندارند .مديرکل تعاون خوزستان خاطر نشان کرد : سازمان مسکن و شهرسازي موظف شده است متقاضيان طرح مسکن مهر که واجد شرايط چهارگانه بوده و اسامي آنها به تاييد رسيده است را در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر سازماندهي کند و زمين هاي با کاربري مسکوني و بلامعارض را در حين مراحل آماده سازي به طور مشخص به اين گروه ها تحويل دهد. قطبي زاده ، وظيفه اداره کل تعاون خوزستان را ادامه نظارت بر کار تعاوني هايي ذکر کرد که طبق مصوبه شوراي عالي مسکن به مرحله اخذ پروانه ساخت رسيده اند. وي خطاب به اتحاديه ها و تعاوني هاي مسکن مهر شهرستان اهواز که تاکنون در شهرهاي جديد شيرين شهر و رامين پروانه ي ساخت يا زمين دريافت نکرده اند و در کلان شهر اهواز قصد خريد زمين را دارند هشدار داد و تاکيد کرد : خريد و فروش زمين توسط اتحاديه ها و تعاوني هاي مسکن مهر ، طبق مفاد اساسنامه خود ، در کلان شهر اهواز ممنوع است و با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد . وي خاطر نشان کرد : ليست اعضاي تعاوني هاي مسکن مهر شهر جديد رامين در قالب گروه هاي 3 تا 5 نفر تهيه و به سازمان مسکن و شهرسازي ارسال شده  است .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:41  توسط محسن حلالی نصب  | 

مدیرکل تعاون کهگیلویه و بویر احمد از ابلاغ تکالیف جدیدی از سوی نمایندگان ویژه رییس‌جمهوری در کارگروه مسکن ، برای تسریع در ساخت ، اعطای تسهیلات بانکی مسکن مهر و کاهش هزینه‌ها خبر داد . به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان ، لطف اله جشن ساز افزود : با ابلاغ این دستورالعمل، کاهش هزینه‌ ساخت مسکن مهر و هزینه انشعابات ، تسهیل صدور سند و اعطای وام بانکی ، تعیین مهلت زمانی برای ساخت واحدها و تشدید نظارت بر ساخت واحدها ، فسخ قرارداد تاخیرکنندگان و واگذاری زمین به گروه‌های 3 تا 5 نفره با سرعت بیشتری دنبال می‌شود. وی گفت : براساس تصمیم نمایندگان ویژه رییس‌جمهوری در کارگروه مسکن، از تاریخ ابلاغ این تصمیم ‌نامه، واگذاری زمین‌های مشخص شده در قالب طرح مسکن مهر (حق بهره‌برداری زمین‌های 99 ساله) برای ساخت واحدهای مسکونی این طرح به صورت گروهی انجام می‌شود. مدیرکل تعاون کهگیلویه و بویر احمد توضیح داد : سازمان مسکن و شهرسازی استان موظف است متقاضیان این طرح را که واجد شرایط چهارگانه بوده و اسامی آنها به تایید رسیده است، در قالب گروه‌های (3) تا (5) نفره ساماندهی کرده و زمین‌های با کاربری مسکونی و بلامعارض را در حین مراحل آماده‌سازی به طور مشخص به این گروه‌ها تحویل دهد. همچنین ، شورای مسکن استان می‌تواند تعداد افراد هر گروه را در صورت کمبود زمین و متناسب با وضعیت زمین در استان و شهرستان یا ویژگی‌های افراد متقاضی تا حدود 10 نفر افزایش دهد. جشن ساز خاطر نشان کرد : در صورتی که متقاضیان خود مایل به اقدام تحت پوشش تعاونی خاص باشند، حسب نظر شورای مسکن استان و نیز تعاونی‌هایی که تا تاریخ ابلاغ این تصمیم‌نامه پروانه ساخت واحدهای مسکونی در زمین واگذار شده را دریافت کرده‌اند، از شمول این بند مستثنا هستند. از سوی دیگر ، شورای مسکن استان موظف شده ، نسبت به فسخ قرارداد واگذاری‌های اجاره‌ای که به هر دلیل با تأخیر یا عدم انجام تعهدات خود مواجه باشند، اقدام کند. وی افزود : براساس این مصوبه، واگذاری‌ها در قالب قرارداد اجاره‌ای و مشتمل بر مهلت شروع ساخت (حداکثر 3 ماه) و اتمام بنا (حداکثر ظرف 2 سال)، فسخ قرارداد در صورت اتمام مهلت‌های تعیین شده و عدم‌رعایت مشخصات فنی و تحویل آن به متقاضیان بعدی است. علاوه بر این، سازمان مسکن و شهرسازی موظف است نسبت به تهیه نقشه‌های تیپ متناسب با قطعه‌بندی‌ها و عرضه آن به متقاضیان اقدام کند. وی تصریح کرد : هزینه انشعابات گاز، آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکونی در طرح مسکن مهر را پس از بهره‌برداری از واحدها با تقسیط دو ساله از متقاضی دریافت می شود. سازمان‌ها و ادارات مربوط نیز، حق دریافت هیچ مبلغی را غیر از هزینه انشعابات نخواهند داشت. وی گفت : سازمان های مربوط مکلفند ، یک سوم هزینه های نیرورسانی برق و گاز و تامین و انتقال آب را تا ابتدای زمین‌ها و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب تامین کنند. مابقی هزینه‌های فوق به نسبت یک‌سوم از محل منابع استانی و یک سوم از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:38  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان از امهال بازپرداخت وام 40 شرکت تعاوني در 13 شهرستان استان به مدت يک سال خبر داد . مهدي قطبي زاده افزود : براساس ابلاغيه دولت به سيستم بانکي ، جرايم بدهي معوقه بيش از 2280 واحد توليدي به سيستم بانکي کشور بخشوده شده است. وي اضافه کرد : براساس مصوبه‌اي که از سوي رياست جمهوري به وزارت صنايع و بانک مرکزي ابلاغ شده است، بدهي و جرايم ديرکرد بازپرداخت تسهيلات واحدهاي صنعتي - که ديون آن ها به سيستم بانکي کمتر از دوميليارد تومان بوده است و به تأييد هيأت وزيران رسيده و نيز نام آن ها در فهرست مورد تأييد هيأت وزيران اعلام شده ? است - به مدت يک سال امهال شده است . مديرکل تعاون خوزستان در ادامه از 40 شرکت هاي تعاوني شهرستان هاي اهواز ، آبادان ، مسجدسليمان ، خرمشهر ، ايذه ، باغملک ، بهبهان ، دزفول ، شوشتر ، گتوند ، رامهرمز ، ، سوسنگرد ، شادگان ، که در  زمينه هاي صنعتي ، کشاورزي و خدماتي فعاليت دارند نام برد و گفت : امهال بازپرداخت وام اين 40 تعاوني به مبلغ 169 ميليارد و 869 ميليون ريال ، توسط بانک هاي ملي ، سپه ، صادرات ، تجارت ، ملت ، رفاه و صنعت و معدن به مدت يک سال پذيرفته شده است . امهال بدهي ها مي تواند از ورشکستگي بخشي از صنايع و واحدهاي توليدي کشور جلوگيري کند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:37  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان از ابلاغ تكاليف جديدي از سوي نمايندگان ويژه رييس‌جمهوري در كارگروه مسكن ، براي تسريع در ساخت ، اعطاي تسهيلات بانكي مسكن مهر و كاهش هزينه‌ها خبر داد . مهدي قطبي زاده افزود : با ابلاغ اين دستورالعمل، كاهش هزينه‌ ساخت مسكن مهر و هزينه انشعابات ، تسهيل صدور سند و اعطاي وام بانكي ، تعيين مهلت زماني براي ساخت واحدها و تشديد نظارت بر ساخت واحدها ، فسخ قرارداد تاخيركنندگان و واگذاري زمين به گروه‌هاي 3 تا 5 نفره با سرعت بيشتري دنبال مي‌شود. وي گفت : براساس تصميم نمايندگان ويژه رييس‌جمهوري در كارگروه مسكن، از تاريخ ابلاغ اين تصميم ‌نامه، واگذاري زمين‌هاي مشخص شده در قالب طرح مسكن مهر (حق بهره‌برداري زمين‌هاي 99 ساله) براي ساخت واحدهاي مسكوني اين طرح به صورت گروهي انجام مي‌شود. مديرکل تعاون خوزستان توضيح داد : سازمان مسکن و شهرسازي استان موظف است متقاضيان اين طرح را كه واجد شرايط چهارگانه بوده و اسامي آنها به تاييد رسيده است، در قالب گروه‌هاي (3) تا (5) نفره ساماندهي كرده و زمين‌هاي با كاربري مسكوني و بلامعارض را در حين مراحل آماده‌سازي به طور مشخص به اين گروه‌ها تحويل دهد. همچنين ، شوراي مسكن استان مي‌تواند تعداد افراد هر گروه را در صورت كمبود زمين و متناسب با وضعيت زمين در استان و شهرستان يا ويژگي‌هاي افراد متقاضي تا حدود 10 نفر افزايش دهد. قطبي زاده خاطر نشان کرد : در صورتي كه متقاضيان خود مايل به اقدام تحت پوشش تعاوني خاص باشند، حسب نظر شوراي مسكن استان و نيز تعاوني‌هايي كه تا تاريخ ابلاغ اين تصميم‌نامه پروانه ساخت واحدهاي مسكوني در زمين واگذار شده را دريافت كرده‌اند، از شمول اين بند مستثنا هستند. از سوي ديگر ، شوراي مسكن استان موظف شده ، نسبت به فسخ قرارداد واگذاري‌هاي اجاره‌اي كه به هر دليل با تأخير يا عدم انجام تعهدات خود مواجه باشند، اقدام كند. وي افزود : براساس اين مصوبه، واگذاري‌ها در قالب قرارداد اجاره‌اي و مشتمل بر مهلت شروع ساخت (حداكثر 3 ماه) و اتمام بنا (حداكثر ظرف 2 سال)، فسخ قرارداد در صورت اتمام مهلت‌هاي تعيين شده و عدم‌رعايت مشخصات فني و تحويل آن به متقاضيان بعدي است. علاوه بر اين، سازمان مسكن و شهرسازي موظف است نسبت به تهيه نقشه‌هاي تيپ متناسب با قطعه‌بندي‌ها و عرضه آن به متقاضيان اقدام كند. وي تصريح کرد : هزينه انشعابات گاز، آب، برق و فاضلاب واحدهاي مسكوني در طرح مسكن مهر را پس از بهره‌برداري از واحدها با تقسيط دو ساله از متقاضي دريافت مي شود. سازمان‌ها و ادارات مربوط نيز، حق دريافت هيچ مبلغي را غير از هزينه انشعابات نخواهند داشت. وي گفت : سازمان هاي مربوط مکلفند ، يک سوم هزينه هاي نيرورساني برق و گاز و تامين و انتقال آب را تا ابتداي زمين‌ها و ساخت تصفيه‌خانه فاضلاب تامين كنند. مابقي هزينه‌هاي فوق به نسبت يك‌سوم از محل منابع استاني و يك سوم از محل اعتبارات ملي تامين مي‌شود. سازمان مسكن و شهرسازي موظف است پس از اخذ پايان كار واحدهاي مزبور از شهرداري،‌ همكاري لازم براي صدور سند به نام اشخاص در قالب قرارداد اجاره به عمل آورد و نسبت به ترهين اين اسناد نزد بانك مسكن اقدام كند و بانك مسكن مي‌تواند در صورت همكاري متقاضي با وزارت مسكن در صدور سند،‌راسا نسبت به ترهين واحدهاي مزبور اقدام كند. مديرکل تعاون خوزستان افزود : براساس اين مصوبه، بانك مسكن موظف است با ارايه قرارداد واگذاري زمين و با معرفي سازمان مسكن و شهرسازي استان به گروه‌هاي متقاضي بلافاصله پرداخت تسهيلات آماده‌ سازي را انجام دهد. وي در ادامه گفت : طبق اين مصوبه، اعضاي تعاوني‌هاي مسكن (در قالب تعاوني) و نيز افراد غيرتعاوني (به صورت انفرادي) كه خود مالك زمين مسكوني در داخل محدوده بوده و واجد شرايط مسكن مهر (بجز شرط مربوط كه مالكيت زمين) هستند براي ساخت واحدهاي خود مشمول پرداخت تسهيلات مي‌شوند. قطبي زاده خاطر نشان کرد : مالكاني كه زمين خود را در قالب مسكن مهر ساخت و ساز كرده و واگذار مي‌كنند ، مشمول تسهيلات مسكن مهر هستند.

 

+ نوشته شده در  جمعه دهم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:31  توسط محسن حلالی نصب  | 

رئیس هیئت موسس تعاونی از تمدید خرید سهام این تعاونی خبر داد.رئیس هیات موسس تعاونی اعتبار فرهنگیان با تایید خبر فوق افزود: بدلیل استقبال گسترده فرهنگیان استان خوزستان و تماسهای مکرر آنان، مهلت پانزده روزه پیشین تا پایان مهرسالجاری تمدید و بدین منظور بانک ملی شعبه انقلاب اهواز آمادگی اخذ حق عضویت از طریق خرید سهام را خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه هیچ موسسه مالی و اعتباری حق فعالیت و ذکر عنوان «تحت نظارت بانک مرکزی» را نخواهد داشت مگر اینکه مجوز بانک مرکزی را داشته باشد ؛ یادآور شد: مراحل طی شدن اخذ مجوز تعاونی اعتبار فرهنگیان استان خوزستان از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آخرین ورزهای خود را سپری می نماید.احمد مسلمانی با اشاره به ارائه خدمات ویژه اعتباری و مالی به فرهنگیان و معلمان دلسوز استان در این تعاونی خاطرنشان کرد: تعاونی اعتبار فرهنگیان پس از اخذ مجوز نهایی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ؛ سایر شعب خود را بزودی در سراسر استان پهناور خوزستان دایر نموده و به خدمات رسانی خود به فرهنگیان بعنوان اولویت نخست خواهد پرداخت .رئیس هیات موسس تعاونی اعتبار فرهنگیان استان خوزستان در ادامه به اهداف موسسه مالی و اعتباری فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ترویج سنت قرض الحسنه به شکل منسجم و برنامه ریزی شده در جامعه فرهنگیان؛ کمک به تامین نیازهای مالی و معیشتی و بهبود زندگی فرهنگیان و فرزندان آنان، تامین اشتغال فرزندان فرهنگیان، جذب منابع و اعتبارات و کمک های خیرین جهت گسترش فعالیتها و مشارکت فرهنگیان در امور مربوط و ... از جمله اهداف موسسه مالی و اعتباری فرهنگیان به شمار می آید.گفتنی است محل دفتر سرپرستی تعاونی اعتبار فرهنگیان جهت هرگونه مراجعه و پاسخگویی بیشتر به فرهنگیان واقع در اهواز خیابان انقلاب – نبش خیابان ولیعصر است .

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 17:28  توسط محسن حلالی نصب  | 

سیدجلالی رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان از نصب و راه اندازی شبکه تلفن گویای سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان برای پاسخ به سوالات مردم استان خبر داد.

سیدجلالی با اعلام این مطلب که با راه اندازی سیستم یکپارچه تلفن گویا و پست صوتی وزارت کار و امور اجتماعی در سراسر کشور و به تبع آن در استان خوزستان، امکان پاسخگویی همزمان مردمی فراهم شده است افزود: هدف اساسی از راه اندازی این سیستم ارائه اطلاعات صحیح و به هنگام به مخاطبان و کاهش زمان دستیابی به این اطلاعات است .وی اضافه کرد: سیستم تلفن گویای این سازمان دارای قابلیت سیستم اطلاع رسانی و همچمین سیستم پست صوتی می باشد و تماس گیرندگان محترم می توانند یا با راهنمایی خود سیستم پاسخ سوال خود را دریافت نموده و یا با قرار دادن پیام ها و سوالات خود بر روی این سیستم با دریافت کدی که شبکه در اختیار آنان قرار می دهد، پس از بررسی اولیه پیام ها و سوالات توسط کارشناسان سازمان با تماس مجدد و ارائه کد در اختیار قرار داده شد، پاسخ سوال خود را به صورت صوتی دریافت نمایند.سیدجلالی گفت: هم استانی های گرامی می توانند برای دریافت اطلاعات و همچنین قراردادن پیام های صوتی و سوالات خود بر روی سیستم همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز با شماره تلفن 3770003 تماس حاصل فرمایند.

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 15:59  توسط محسن حلالی نصب  | 

 

از ابتدای سالجاری تاکنون 62 دوره آموزشی توسط اداره آموزش این سازمان در استان برگزار شد. مدیرسازمان تعاون روستائی استان با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: این دوره ها ویژه مدیران عامل- اعضای هیئت مدیره، حسابداران، انبارداران، فروشندگان و اعضای شرکتها و اتحادیه های تعاونی روستائی و کارکنان سازمانی به مدت 2909 نفر روز برگزار گردید.

هرمز خواجوی افزود: این دوره ها شامل دوره های حسابداری ، بازرگانی، آشنائی با اساسنامه شرکتها ، بیماریهای زنبور عسل استفاده بهینه از خوراک دام، انبارداری، حقوق زنان، حقوق تجاری و ... می باشد.وی خاطر نشان کرد 2520 نفر اعضای کادر شرکت ها 94 نفر اعضای کادر اتحادیه ها و 91 نفر از کارکنان سازمانی در این دوره ها حضور داشته اند. گفتنی است این دوره ها در تمامی شهرستانها برگزار گردیده و از وظایف مهم سازمان تعاون روستائی حمایت، هدایت و نظارت بر فعالیت شرکتهای تعاونی روستایی و کشاورزی می باشد.

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 15:58  توسط محسن حلالی نصب  | 

80درصد از مشکلات کشور از جمله شهرستان هاي ايذه و باغملک را مي توان از طريق بخش تعاوني حل کرد . به گزارش روابط عمومي اداره کل تعاون خوزستان ، نماينده ي مردم شهرستان هاي ايذه و باغملک که در ديدار با مديرکل تعاون استان سخن مي گفت : افزود : مناطق ايذه و باغملک در زمينه ي اقتصادي بسيار مستعد و توانمندي هاي بالايي براي جذب سرمايه گذاران و سرمايه گذاري دارند .

عليرضا دهقان يکي از مشکلات عدم توسعه در کشور را بروکراسي اداري ذکر کرد و با اشاره به اين نکته که ، گردشگري در تمام استان‌هاي کشور محور اول توسعه است ، افزود : براي عمران و آباداني و ايجاد مراکز تفريحي ، گردشگري و رفاهي از جمله : توليد برق ، راه و ساختمان ، هتل ، سينما و خانه هاي ويلايي در اين دو شهرستان از شرکت هاي خارجي دعوت کرديم و مناطق مستعد را هم ديده اند ، اما متاسفانه کارشکني هايي صورت مي گيرد ! در صورتي که بايد تمام توان خود را براي جذب سرمايه گذار به کار گيريم . در اين ديدار نيز مديرکل تعاون خوزستان در سخناني با اشاره به کارهاي صورت گرفته و در حال انجام در شهرستان هاي ايذه و باغملک به بيان مشکلات تسهيلاتي که براي اجراي طرح هاي زود بازده و مناطق محروم ايجاد شده پرداخت و خواستار تخصيص اعتبار از محل سرمايه بانک توسعه تعاون براي ارايه ي تسهيلات به تعاوني هايي شد که مدت هاست در انتظار تسهيلات بانکي هستند .

قطبي زاده همچنين از ثبت و تشکيل 131 شرکت تعاوني در نيمه ي نخست سال جاري با اشتغال زايي 2521 نفر و مبلغ 4 ميليارد و 426 ميليون و 252 هزار ريال سرمايه و نيز فعاليت 17 شعبه بانک توسعه تعاون در شهرستان هاي استان خبر داد .

 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸ساعت 15:57  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان اعلام کرد : براي حمايت از بخش تعاوني ، کارگروه تخصصي تعاون در استان تشکيل مي شود . مهدي قطبي زاده - که در نخستين جلسه مشترک شرکت هاي تعاوني زير مجموعه بنياد توسعه کارآفريني و تعاون استان سخن مي گفت – از اهداف اين کار گروه را رسيدگي به مسايل و مشکل هاي شرکت هاي تعاوني و تثبيت و ارتقاي جايگاه آنان در اقتصاد ذکر کرد . وي افزود : اهداف هر يک از تعاوني ها مشخص است . بايد براي رسيدن به اين هدف ها که همانا ايجاد اشتغال ، تامين مسکن ، خود کفايي در امور اقتصادي و ارايه ي خدمات مناسب و ارزان به شهروندان است  ، از هيچ گونه تلاشي دريغ نکرد. وي به مشوق هايي که براي شرکت هاي تعاوني در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت : تسهيلاتي از قبيل برخورداري تعاوني ها از يارانه ي  20 درصدي حق بيمه کارفرما و نيز 25 درصد تخفيف براي درآمد مشمول ماليات ابرازي اتحاديه ها و تعاوني هاي متعارف و تعاوني هاي سهامي عام در نظر گرفته شده است و بانک توسعه تعاون نيز همراه تعاوني ها خواهد بود. وي در ادامه شرکت مادر تخصصي خرماي طلائي اروند را يکي از شرکت هاي زير مجموعه بنياد توسعه کارآفريني و تعاون استان برشمرد و گفت : لازم است که بخشي از مشکلات اين شرکت در استان پيگيري و رفع شود و بخشي نيز به پيگيري در سطح وزارت تعاون و هيات دولت  نياز دارد که اقدام هايي براي رفع مشکلات آن انجام شده است . در ادامه مدير عامل بنياد توسعه کارآفريني و تعاون خوزستان در سخناني از طرح اين شرکت تعاوني ، به عنوان پالايشگاه خرما نام برد و گفت:  پس از تشکيل جلسه هاي متعدد با مديريت محترم منطقه آزاد اروند ، مديريت صنايع ، مديريت حقوقي و معاون عمران و امور زير بنائي آن سازمان و پي گيري هاي مکرر ، زميني به مساحت 103 هکتار براي شهرک و دانشکده خرما در نظر گرفته شد و مقرر شد براي امضاء قرار داد و تحويل زمين اقدام شود که متأسفانه مديريت منطقه آزاد نسبت به اين شرکت در خصوص ضمانت مالي و اجرايي جهت راه اندازي شهرک ، اعتماد نکرد . اما با توجه به جلسه هاي مکرر با مديريت سازمان منطقه آزاد و نتايج بدست آمده مقرر شد : از 103 هکتار زمين تخصيصي شهرک 23 هکتار آن براي راه اندازي دانشکده خرما و80 هکتار بصورت تفاهم نامه و فريز شده تحويل شود . مهندس سيد سعيد هاشمي نور خاطر نشان کرد : اين شرکت توانسته 21 فرآورده خرما به مرحله  استاندارد سازي برساند که تا کنون 3 محصول آن به تصويب استاندارد ملي ايران و به چاپ نهايي رسيده است و بقيه فرآورده ها در مرحله تصويب نهايي هستند . وي افزود: با توجه به آيين نامه جديد وزارت صنايع و معادن در خصوص همکاري شهرک­ هاي صنعتي با بخش هاي تعاوني و خصوصي ، بايد براي تهيه زمين ، از مسير شهرک هاي صنعتي اقدام کنيم وي در پايان از ساماندهي 30 هزار نفر کارجو در استان خبر داد و خواستار تسريع در تخصيص اعتبار براي اشتغال کارجويان شد . در اين جلسه مديران عامل شرکت هاي تعاوني مادر تخصصي آموزش پردازان ، خدمات مشاوره اي ، خرماي طلايي اروند و توسعه و مسکن مهر خوزستان گزارشي از روند فعاليت هاي خود ارايه دادند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۸ساعت 22:45  توسط محسن حلالی نصب  | 

اداره كل تعاون استان خوزستان در قالب طرح سربازان تعاون‌ يار مشمول فوق ديپلم جذب مي‌كند.

بر اساس اين طرح مشمولان داراي مدرك تحصيلي كارداني در رشته‌هاي تحصيلي حسابداري ، کامپيوتر و عمران که تاريخ اعزام آن ها اول دي ماه سال جاري است ، در صورت احراز شرايط عمومي و تخصصي، خدمت دوره ضرورت خود را در قالب سرباز تعاون‌ يار خواهند گذراند. دارا بودن حداقل معدل 13 (براي فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌هاي دولتي) و حداقل 14 (براي فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي شبانه، نيمه حضوري، آزاد، علمي كاربردي و پيام نور) از جمله شرايط متقاضيان است و برگ اعزام به خدمت متقاضي نيز بدون مهر غيبت باشد. خانواده معظم ايثارگران (شهدا، جانبازان و آزادگان)، مشمولان متاهل، معاف از رزم، زير پوشش كميته امداد و سازمان بهزيستي در اولويت پذيرش قرار دارند. متقاضيان تا 12 مهر ماه جاري فرصت دارند به امور اداري و مالي اداره كل تعاون استان خوزستان واقع در خيابان 15 کيان پارس، مراجعه کنند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:55  توسط محسن حلالی نصب  | 

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران خوزستان در نشست با مدیرکل تعاون استان:

بانک رفاه کارگران استان خوزستان از 5/2 تا 8 برابر موجودی سپرده گذاران ، تسهیلات مالی پرداخت می کند.مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران خوزستان با بیان این خبر، کارمزد تسهیلات ارایه شده به سپرده گذاران را از 12 تا 19 درصد برشمرد و گفت: تسهیلات پرداختی به سپرده گذاران در قالب قرض الحسنه 4 درصد، فروش اقساطی و جعاله 12 درصد و مضاربه و مشارکت 19 درصد است که مورد آخر نسبت به دیگر بانک ها 5 درصد کم تر است.

دکترلله گانی که در نشست با مدیرکل تعاون خوزستان سخن می گفت، آمادگی حوزه ی مسوولیت خود را برای پرداخت تسهیلات به تعاونی های مسکن و مصرف اعلام کرد و افزود: به اعضای تعاونی های مسکن غیرمهر تا سقف 180 میلیون ریال و با اقساط 10 تا 12 ساله تسهیلات مالی پرداخت می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود برضرورت تعامل و همکاری بیش تر بانک رفاه کارگران با بخش تعاونی تاکید و خاطرنشان کرد: بانک رفاه کارگران براساس سیاست های اعتباری ابلاغ شده از سوی مرکز، تا سقف 12 میلیون تومان تسهیلات مالی به هر کارمند دولت پرداخت می کند.

در ادامه ی این نشست ، مهدی قطبی زاده مدیرکل تعاون خوزستان در سخنانی آمادگی اداره کل تعاون را در قالب انعقاد تفاهم نامه با بانک رفاه کارگران به منظور مشارکت و کمک به امور شرکتهای تعاونی تولیدی و خدماتی از جمله تعاونی های مرزنشینان ، مسکن و مصرف، اعلام کرد و خواستار سرمایه گذاری های مشترک بانک رفاه کارگران با تعاونی های مرزنشین در امور صادرات و واردات شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 11:58  توسط محسن حلالی نصب  | 

مديرکل تعاون خوزستان از تخصيص بيش از 47 ميليون دلار سهميه ي ارزي به تعاوني هاي مرزنشين چهار منطقه ي محروم استان خبر داد. مهدي قطبي زاده که در نشست با مديران عامل و اعضاي هيات مديره تعاوني هاي مرزنشين اين مناطق سخن مي گفت – افزود : در سال جاري علاوه بر اين که سهميه ي ارزي تعاوني هاي مرزنشين استان نسبت به سال گذشته دو برابر شده و به مبلغ 84 ميليون دلار رسيده است ، يک سهميه ي ارزي خاص به مبلغ 47 ميليون و 443 هزار و 860 دلاربراي مناطق محرم خرمشهر، شادگان ، هنديجان و دشت آزادگان تخصيص يافته که بيش از سهميه ي ارزي 6 ماه مرزنشينان استان است .

 وي سهميه ي ارزي اختصاص يافته به تعاوني هاي مرزنشين خرمشهر را 17 ميليون و 262  هزار دلار ، شادگان 9 ميليون و 358 هزار دلار هنديجان 3 ميليون و 45 هزار دلار و دشت آزادگان را 16 ميليون و 918 هزار و 380 دلار برشمرد و تاکيد کرد : مديران تعاوني هاي مرزنشينان در جهت هر چه بهتر امور صادرات و واردات نسبت به جذب سهميه ي ارزي و بهره مندي اعضاي خود از آثار اقتصادي صورت گرفته ،  تلاش کنند .

مديرکل تعاون خوزستان در ادامه بر ضرورت همکاري و تعامل تعاوني هاي مرزنشين با واحدهاي توليدي استان تاکيد کرد و گفت : تعاوني هاي مرزنشين با خريد خود از واحدهاي توليدي استان ، ضمن اين که باعث مي شوند فعاليت هاي اقتصادي واحدهاي توليدي استان پايدار بماند ، به ايجاد و حفظ اشتغال و رونق اقتصادي استان کمک مي کنند و از طرفي از محل درآمدهاي خود ،اعضا را نيز بهره مند سازند .  قطبي زاده همچنين بر لزوم آموزش و نظارت بر عملکرد تعاوني هاي مرزنشين استان توسط رييسان اداره هاي تعاون شهرستان ها تاکيد کرد و خواستار تلاش مضاعف دست اندرکاران تعاوني هاي مرزنشين استان به خصوص مناطق محروم براي جذب هر چه بهتر سهميه هاي ارزي تخصيص يافته شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 1:8  توسط محسن حلالی نصب  |