اخبار خوزستان

همه اعضای تعاونی های مسکن مهر در منطقه کیانشهر اهواز صاحب زمین شدند.

خبرنگار فرهنگ جنوب جهت صحت و سقم موضوع با آقای شهبازی مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر خوزستان خواستار صحت موضوع شد .

ایشان با ابراز خوشحالی اظهار داشت: پس از 3 سال بلاتکلیفی و انتظار همشهریان مستمند اهوازی به خواست خداوند بزرگ و حمایت های جدی بعضی از مسئولین محترم قطعه زمین با کاربری مسکونی با متراژ حدود 100 هزار مترمربع برای تعاونی های مسکن قباله گردید .

ایشان عاجزانه از عزیزان مطبوعاتی خواست جهت رفع نگرانی و خوشحالی همشهریان خود موضوع را اطلاع رسانی نمایند.

ضمناً اظهار داشت: کلیه تعاونی های کارگری و کارمندی و متقاضیانی که از سال 86 به این سو ثبت نام اینترنتی نموده و به دلیل عدم ارایه زمین مناسب در اهواز در بلاتکلیفی بودند می توانند برای عضویت و تکمیل پرونده به دفاتر اتحادیه مراجعه نمایند:

-1 زیتون کارمندی، بلوار پاسداران، جنب شیرینی سرای ملاصدرا

-2 آخر آسفالت، نبش خیابان 4 شریعتی

-3 زیتون کارمندی، فلکه چیتا، اتحادیه مسکن مهر

-4 امانیه فلکه راه آهن روبروی انبار توشه

-5 پردیس ، روبروی پارک ، نبش خیابان رضوان

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر ۱۳۸۹ساعت 11:49  توسط محسن حلالی نصب  | 

به گفته روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان، دکتر محمود احمدی نژاد ریاست جمهوری اسلامی ایران با ارسال لوح تقدیر از تلاش های مهندس محمد شهیدزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در تامین مسکن روستائیان استان خوزستان تشکر کرد.

در قسمتی از این لوح آمده :

درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده است به نمایندگی از ملت بزرگ ایران از زحمات جنابعالی در تامین مسکن روستائیان عزیز تشکر می نمایم.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 21:46  توسط محسن حلالی نصب  | 

 رئیس سازمان مسکن وشهرسازی خوزستان گفت : عملیات اجرایی ساخت 4700 واحد مسکن در قالب مسکن مهر در شهر اهواز آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان ، نصراله دهقانی با اعلام این خبر گفت : دو هزار واحد از این تعداد در شهر جدید رامین و دو هزار و هفتصد واحد آن در شهر جدید شیرین شهر در حال احداث است .

دهقانی افزود: قرارداد این تعداد واحد مسکونی مهر با انبوه سازان منعقد شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است .

رئیس سازمان مسکن وشهرسازی خوزستان درخصوص میزان پیشرفت فیزیکی این تعداد از واحدهای مسکن مهر گفت : مرحله تجهیز کارگاه توسط انبوه سازان به اتمام رسیده و مرحله اجرا و ساخت آن شروع شده است .دهقانی همچنین از تصویب ساخت دو هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در شهر شیبان خبر داد و تصریح کرد : در سومین جلسه شورای مسکن مهر استان ساخت این تعداد واحد پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد : در زمان حاضر 750 واحد از این تعداد در حال آماده سازی است و بزودی وارد مرحله عملیات اجرایی ساخت می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:29  توسط محسن حلالی نصب  | 

طی مراسمی از مدال آوران سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان که در مسابقات کارکنان وزارت مسکن و شهرسازی موفق به کسب مقام شدند تجلیل شد.

به گفته روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان ، این آئین با حضور عباس اسلامی پور معاون پشتیبانی، اسحاق قرچی مسئول امور ورزش و جمعی از روسای ادارات تابعه برگزار گردید.

در ابتدای این آئین اسلامی پور ضمن اشاره به نام گذاری سالجاری با عنوان همت مضاعف و تلاش مضاعف از سوی مقام معظم رهبری گفت: ورزشکاران شاغل در ادارات که در سطوح قهرمانی فعالیت می کنند نمونه بارز کارکنان تلاشگر و ساعی هستند که با همت و تلاش مضاعف در عرصه خدمت رسانی و ورزش فعالیت می کنند.

معاون پشتیبانی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان همت مضاعف و تلاش مضاعف را در استای خدمت به مردم و نیل به اهداف نظام از سوی کارکنان این سازمان را در سالجاری خواستار شد و افزود: با عنایت به اینکه طرح ملی مسکن مهریکی از اهداف کلی و اساسی دولت به شمار می آید و تحقق آن بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع خواهد کرد در پی آنیم که با همتی مضاعف  هر چه سریعتر این طرح را به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از ورزشکاران مدال آور این سازمان در چهارمین جشنواره فرهنگی، ورزشی کارکنان وزارت مسکن و شهرسازی ابزار امیدواری کرد در سال جاری همچون دوره گذشته ورزشکاران این سازمان مقام های برتر را کسب نمایند.

در ادامه این آیین اسحق قرچی، مسئول امور ورزش سازمان، در سخنانی به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد ورزشکاران در سال گذشته پرداخت و گفت: درسال 88 به مدد توجه و عنایت ریاست سازمان به امر ورزش و تلاش و خودباوری ورزشکاران توانستیم در چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان وزارت مسکن و شهرسازی عنوان های در خور توجهی را کسب نماییم.

قرچی ادامه داد: برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان سازمان همزمان با ایام ا... دهه فجر و با عنوان یادواره مرحوم رنجبر یکی دیگر از برنامه های امور ورزش سازمان در سال گذشته بود که با حضور غافلگیر کننده همکاران مواجه شدیم.

رئیس امور ورزش در ادامه ابراز امیدواری کرد در سالجاری این جشنواره با شکوه بیشتر برگزار گردد و تعداد همکارانی که در جشنواره سراسری وزارت مسکن و شهرسازی حضور می یابند نیز افزایش یابد.

در پایان آیین نیز از آقایان بهروز اسدی ، محمد مقدم ، سیامک ارزانی که به ترتیب در رشته های تیراندازی و شنا و خانم ها بهناز مجیدی و پینار رنجبرکه در رشته های تیراندازی و آمادگی جسمانی حائز رتبه های برتر شدند با اهداء جوایزی تقدیر شد.

گفتنی است چهارمین جشنواره فرهنگی، ورزشی کارکنان سازمان مسکن و شهرسازی اسفندماه گذشته به میزبانی استان اصفهان برگزار شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 9:59  توسط محسن حلالی نصب  | 

سازمان مسكن و شهرسازي استان فعاليت هائي از قبيل توسعه مطلوب شهرها و برنامه‌ريزي براي استفاده از منابع و جلوگيري از ايجاد مشكلات شهري و توسعه ناموزون شهرها از طريق تهيه طرح هاي جامع و تفصيلي و نظارت بر ضوابط آن، اجراي سياست ها در زمينه توليد و عرضه مسكن، اجراي سياست هاي تشويقي و استفاده از سرمايه‌گذاري براي احياء بافت هاي فرسوده شهري، تهيه و اجراي طرح‌هاي ساختمان هاي دولتي و عمومي، نظارت بر كيفيت ساخت و سازها براي توسعه و بهبود استانداردهاي كمي و كيفي ساختمان را عهده‌دار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مسکن وشهرسازی استان، مهندس علی ابراهیمی در نشست مطبوعاتی که به منظور تشریح عملکرد سازمان در سال گذشته و برنامه های سال جاری تشکیل شده بود گفت: سازمان در راستاي اين سياست ها و براي تحقق اين مهم اقدامات ارزنده‌اي در بخش های مختلف انجام داده است.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی مهم ترین اقدامات سازمان در حوزه شهرسازی را شامل تصویب طرح جامع شهرهای فارسان، سامان، بن،جونقان، طرح جامع ناحیه غرب و شرق استان، طرح ورودی شهرکرد- فرخ شهر، طرح تفصیلی تجدید نظر فرخ شهر، تصویب طرح ورودی شهر چلگرد برشمرد. ابراهیمی مهم ترین اقدامات سازمان در اجرای پروژه های عمرانی را شامل اجرای 76 پروژه عمرانی دانست و خاطرنشان ساخت: برای اجرای این طرح ها در سال گذشته مبلغ 50 میلیارد ریال هزینه شده است و برای تکمیل آنها 70 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز دارد.

وی، مهم‌ترين طرح های ملی در دست اجرای سازمان را احداث بيمارستان هاي بن، سامان، شلمزار، چلگرد، بروجن و ساختمان اداره کل بهزيستي استان با اعتباری بالغ بر70 میلیارد ریال دانست. ابراهیمی مهم ترین برنامه های حوزه املاک و مسکن سازمان را شامل تحصیل اراضی به مساحت یک هزار و 500 هزار مترمربع در سطح استان، اخذ صورت مجلس تفکیکی به تعداد 592 قطعه، واگذاری زمین جهت اجرای مسکن مهر به تعداد 2800 واحد، واگذاری اراضی مسکونی به تعداد 482 واحد، واگذاری تعداد 720 قطعه زمین به گروه های سه نفره در طرح مسکن مهر، نظارت عالیه بر پروژه های مسکن مهر به تعداد بیش از 8 هزار واحد، نظارت عالیه بر پروژه های آماده سازی به مساحت 219 هکتار، تکمیل واحدهای استیجاری به تعداد 124 واحد برشمرد. رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان در این نشست برنامه های پیش بینی شده در سال 89 در حوزه شهرسازی را پیگیری موافقت نامه طرح تفصیلی شهرهای بن، جونقان، ناغان، اردل، سورشجان، شملزار، بلداجی، گندمان، چلگرد، هفشجان و فرادنبه، تهیه و تصویب طرح های جامع شهرهای سورشجان، شملزار، بلداجی، فرادنبه، لردگان، ناغان، اردل، گندمان، چلگرد و هفشجان دانست.

وی از دیگر برنامه های سازمان در حوزه شهرسازی تهیه و تصویب طرح های GIS نقشه های طرح جامع و تفصیلی شهرهای فارسان، شهرکرد و بروجن، طرح ساماندهی بافت فرسوده شهرهای فرخ شهر، نقنه و همچنین تهیه کتاب هویت شهری شهرکرد، تهیه طرح جامع و تفصیلی شهرهای فاقد طرح جامع شامل 10 شهراستان و تهیه و تصویب طرح تفصیلی شهرهای فارسان، سامان و لردگان برشمرد.

علی ابراهیمی در خصوص عملکرد اجرای طرح مسکن مهر در سطح استان نیز گفت: تاکنون برای بیش از 11 هزار و 500 واحد مسکونی زمین به مساحت 224 هکتار تامین شده است که از این مجموع برای بیش از 11 هزار و140 واحد زمین تخصیص داده شده است و 7 هزار و 700 واحد قرارداد واگذاری زمین منعقد شده است. وی افزود: در راستای انجام فعالیت های تامین مسکن مهر تاکنون برای سه هزار و 885 واحد در 11 شهر استان پروانه ساخت صادر شده است. وی تصریح کرد: از این مجموعه تاکنون 3 هزار و 556 واحد در مرحله اتمام عملیات پی سازی، یک هزار و 16واحد در مرحله اتمام اسکلت، 862 واحد اتمام سقف، 499 واحد اتمام عملیات سفت کاری و 130 واحد در حال نازک کاری هستند.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان مجموع افراد معرفی شده به بانک برای دریافت وام آماده سازی را 5 هزار و 680 نفر، افراد دریافت کننده تسهیلات را 4 هزار و 711 نفر و میزان تسهیلات پرداخت شده را 44 میلیارد و 861 میلیون ریال دانست و خاطرنشان ساخت: تاکنون دو هزار و 981 واحد قسط اول، یک هزار و 97 واحد قسط دوم و 747 واحد قسط سوم تسهیلات به میزان 170 میلیارد و 407 میلیون ریال دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: از مجموع 11 هزار نفر متقاضی مراجعه نموده در کل استان دو هزار و 198 نفر در شهرهای زیر 25 هزار نفر از جمله اردل، بن، سامان، سفیددشت، فرادنبه، هفشجان، لردگان و 9 هزار و 368 نفر در شهرهای بالای 25 هزار نفر از جمله شهرکرد، بروجن، فارسان و فرخ شهر می باشند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 9:0  توسط محسن حلالی نصب  | 

همزمان با دهه فجر انقلاب نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان برگزار شد.به گفته روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان ، همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی ویژه کارکنان و با 50 درصد تخفیف برگزار شد.

برپایی نمایشگاه کتاب از جمله برنامه های مهم ستاد دهه فجر سازمان می باشد که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی صورت می پذیرد.در همین راستا سازمان از کلیه اهالی فرهنگ و هنر دعوت به عمل آورد تا ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب در صورت خرید از تخفیف ویژه بهره مند شوند.گفتنی است که این نمایشگاه از 12 بهمن ماه به مدت ده روز برپاست.علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 14 بعد از ظهر به آدرس سازمان مسکن و شهرسازی مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 15:33  توسط محسن حلالی نصب  | 

ستاد دهه فجر سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان تشکیل شد.

به گفته روابط عمومی سازمان مسکن وشهرسازی خوزستان، طی حکمی از سوی ریاست سازمان، نصراله دهقانی، اعضای این ستاد منصوب شدند.

بموجب این حکم امید زمانی، مسئول روابط عمومی سازمان، به عنوان رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی این سازمان منصوب شد.

فرهاد اسفندیار پور، علی پاداش، کریم جلالی، علی علاف پور، عزیز اله رئیسی، ابراهیم معزی، رمضان میرسالاری دیگر اعضای این ستاد می باشند.

سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان در سالیان گذشته و در ایام الله دهه فجر همواره ویژه برنامه هایی ار تدارک دیده و اجرا می نماید.

ویژه برنامه های دهه فجر این سازمان امسال از دهم تا بیست و دوم بهمن ماه انجام می شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه دهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 10:59  توسط محسن حلالی نصب  | 

آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره مسکن و شهرسازی شهر هفتگل برگزار شد.

به گفته روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان آیین تودیع و معارفه سرپرست این اداره با حضور جمعی از مدیران و مسئولان محلی شهر هفتگل در محل این اداره برگزار گردید.

در این آیین غلامرضا حمزه پور فرماندار هفتگل با اشاره با شهرستان شدن هفتگل گفت: با عنایت به اینکه هفتگل پیش از این مستقل نبوده و به تازگی شهرستان شده است نسبت به دیگر شهرهای استان نیازمند توجه جدی است.

فرماندار هفتگل افزود: حل مشکل مسکن در این شهرستان از اولویت های کاری ما به شمار می آید که قصد داریم با همکاری و مساعدت بیش از پیش سازمان مسکن و شهرسازی پروژه مسکن مهر این شهرستان را سرعت ببخشیم وی در ادامه از خدمات حمید موری شیریانی سرپرست سابق اداره مسکن و شهرسازی این شهرستان تقدیرو برای ایرج جهانبخشی سرپرست جدید این اداره آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این آیین عباس اسلامی پور، معاونت پشتیبانی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان، با اشاره به رویکرد دولت در توجه به مسئله مسکن گفت: دولت در دوره جدید برای حل مسئله مسکن بویژه تامین مسکن جوانان و اقشار کم درآمد عزم خود را جزم کرده است.

در ادامه این آیین عباس اسلامی پور، معاونت پشتیبانی سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان، با اشاره به رویکرد دولت در توجه به مسئله مسکن گفت: دولت در دوره جدید برای حل مسئله مسکن بویژه تامین مسکن جوانان و اقشار کم درآمد عزم خود را جزم کرده است.

وی ادامه داد: از همین رو در تلاش هستیم نمایندگی مسکن و شهرسازی شهرستان هفتگل را به اداره ارتقاء داده تا با حمایت مسئولین محلی و تلاش بیش از پیش اهداف عالیه دولت را در تامین مسکن تحقق بخشیم.

اسلامی پور افزود: ارتقاء سرپرستی این شهرستان به اداره گام نخست تحقق این هدف بزرگ است که امیدواریم با همت مسئولین و توجه ویژه آنان به پروژه مسکن مهر بتوانیم خدمتی در خور را به شهروندان هفتگل ارائه دهیم.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم دی ۱۳۸۸ساعت 8:54  توسط محسن حلالی نصب  | 

همزمان با روز جهانی عصای سفید از روشندل شاغل در سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان طی مراسمی تقدیر شد.در این آیین که با حضور ریاست سازمان و جمعی از مدیران و مسئولان آن سازمان برگزار شد از ولی آهون با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.ولی آهون افزون بر بیست سال سابقه کار در سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان دارد.وی باتوجه به قدرت حافظه که دارد درتلفنخانه این سازمان مشغول به خدمت می باشد.گفتنی است وی از قاریان قران و مداح اهل بیت نیز می باشد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 8:26  توسط محسن حلالی نصب  | 

 در سفر یک روزه وزیر مسکن و شهرسازی به استان ایلام که به منظور بازدید و از روند پیشرفت طرح مسکن مهر در ایلام انجام شد ف روند پیشرفت این طرح در ایلام مثبت ارزیابی شد. در جلسه شورای تامین مسکن ایلام که با حضور مدیران کل ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی برگزار شد وزیر مسکن و شهرسازی گفت: آمده ام تا سلام آقای احمدی نژاد را به مردم برسانم. مهندس نیکزاد تصریح کرد: تامین اشتغال و مسکن از اقدامات اساسی دولت نهم و دهم است . وی گفت: ما باید در کنار اینکه مسکن را تامین کنیم بر شهرسازی نیز اهتمام جدی داشته باشیم زیرا مقام معظم رهبری و سران نظام و کمیسیون عمران همواره از شهرسازی به عنوان یک مطالبه یاد می کنند و خواستار آن هستند. این مقام مسئول با بیان اینکه مقاوم سازی در کشور موفقیت های چشمگیری داشته است گفت: در کشور مقاوم سازی شهرهای زیر 25 هزار نفر را به بنیاد مسکن تفویض کرده ایم . مهندس نیکزاد با بیان این که در کشور بنیاد مسکن ، متولی تامین مسکن 30 میلیون نفر است گفت: هم اکنون مسکن دچار رکود شده است اما ما به دنبال رونق توام با رعایت سود در حد معقول و بالاتر از سود هستیم. وی خاطر نشان کرد: در برنامه چهارم توسعه عملکرد ما 115 درصد بوده است ودر حالیکه مسکن بیش از هدفگذاری برنامه تولید شده است و این به معنی این است که مسکن تولید شده به 6 دهک اول جامعه نرسیده است یعنی کسی که فقیر بوده از بابت این رشد، فقیرتر شده است . و راه حل این مسئله این است که طرح مسکن مهر را به سرانجام برسانیم و در این راه دست شورای مسکن باز است. وزیر مسکن و شهرسازی کشور گفت: خط اعتباری ما 3 هزار میلیارد تومان است که 48 میلیارد تومان آن به استان ایلام ابلاغ شده است و به محض جذب این اعتبار، اعتبار بعدی را تزریق خواهیم کرد . و برای هر استان که به نقطه جذب برسد نیز ما مقداری به عنوان تشویقی در نظر گرفته ایم . مهندس نیکزاد در ادامه از زحمات کلیه کسانی که در راه رفع مشکلات مسکن گام بر می دادند تقدیر کرد. اختصاص اعتبار برای طرحهای روستایی، احداث بیمارستان 330 تختخوابی ، لغو مصوبه زمین اجاره ای ، اختصاص 300 متر مربع زمین برای ساخت سازمان حج و زیارت استان، آماده سازی 1000 واحد مسکن تا دهه فجر – انتقال منابع مزاحم و واگذاری زمین برای این امر، تشکیل کمیته زمین در سال 89 جهت دستیابی به اهداق مسکن مهر بخشی از مصوبات این جلسه بود. آقای غراوی استاندار ایلام در جلسه شورای تامین مسکن استان با اشاره به اولین سفر مهندس نیکزاد وزیر محترم مسکن به استان ایلام، پس از انتصاب به عنوان وزیر ، به یکی از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری در منطقه دهلران که کش و قوس فراوانی پیدا کرده بود اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل این مصوبه کمیته ای مرکب از 5 وزارتخانه اطلاعات ، مسکن و شهرسازی، جهادکشاورزی و یکی دیگر از وازرتخانه ها، از سوی دولت تشکیل شد تا پس از بررسی موضوع، نتیجه را برای ابلاغ اعلام کنند. وی تصریح کرد: که این نتیجه هم اکنون آماده شده است و لازم است جهت تصویب و عملیاتی شدن به هیئت دولت تسلیم شود. در ادامه رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان ایلام گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که امروز میزبان اولین وزیر از دولت دهم هستیم که سفر اول خود را از استان ایلام آغاز کردند و این جای بسی خوشحالی است مهندس حبیب اله چاغروندی در ادامه به توضیح وضعیت مسکن و شهرسازی در استان و عملکرد سازمان مسکن و شهرسازی در 18 ماهه نیز پرداخت و گفت: در بخش مسکن مهر، مجموع افرادی که در سراسر استان واجد شرایط نهایی برای واگذاری زمین مسکن مهر شناخته شده اند 9328 نفر هستند که برای این امر تاکنون تعداد 5170 قطعه آماده سازی شده است . وی گفت: تاکنون برای 3338 واحد انعقاد قرارداد شده است و همچنین برای 5042 نفر اخذ پروانه و 5202 مورد تجهیزکارگاه 3206 پی سازی و 2371 مورد اسکلت و سقف انجام شده است . مهندس چاغروندی در ادامه در خصوص عملکردآماده سازی زمین در بخش مسکن مهرگفت: عملکرد آماده سازی زمین در بخش مسکن مهر طبق محاسبات سایت بانک مسکن ، از مجموع 116428 واحدی که در کل کشور انجام شده است و علیرغم سهم کم استان برای 6513 نفر تسهیلات آماده سازی انجام شده است و در این بخش، استان ششم کشور است. وی خاطر نشان کرد: در بخش ساخت و بهره برداری از زمین 99 ساله ، علیرغم اینکه استان ایلام از نظر تعداد با استانهای بزرگ قابل قیاس نیست اما بعد از استان فارس، در جایگاه دوم کشور قرار دارد. مهندس چاغروندی گفت: براساس آماری که از طریق وزارتخانه ارائه شده است در بخش عملکرد، استان ایلام در جایگاه سی ام کشور قرار داشت که خوشبختانه با فعالیت همکارانمان توانستیم در سال 87 رتبه دو از دهم کشوری را به دست آوریم. وی تصریح کرد: در حوزه معاونت فنی در سالهای گذشته از مجموع اعتبارات در اختیار و تخصیص یافته سازمان، بخش مهمی در پایان فصل کاری برگشت خورده است و همچنین در سال 87 علیرغم کمی اعتبارات در اختیارات سازمان مسکن و شهرسازی ، با تلاش و تزریق نیروهای خوب، جوان و پرتلاشی که به بدنه سازمان تزریق شد و علیرغم کاهش 31 درصدی اعتبارات عمرانی استان، سازمان مسکن و شهرسازی بیش از 220 درصد افزایش اعتبارات عمرانی داشته و این جای تقدیر و تشکر دارد. رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان گفت: در حوزه معاونت معماری و شهرسازی با برگزاری جلسات کمیسیون ماده 5 و کارگروههای تخصصی مسکن و شهرسازی و جلسات دیگری که دبیری آن به عهده سازمان مسکن و شهرسازی است ، عملکرد قابل مقایسه ای با سالهای گذشته داشتیم – این مسئول با اشاره به وضعیت جامع و تفضیلی شهرهای ایلام گفت: تا سال گذشته فقط شهر ایلام دارای طرح جامع و تفضیلی بود اما پس از آن کار طرح تفضیلی همه مراکز را شروع کردیم. چاغروندی گفت: از تعداد 21 شهر استان تنها 5 شهر آن دارای عکس ماهواره ایست که به دلیل مرزی بودن امکان تهیه عکس از مابقی شهرها وجود ندارد و ما خواستاریم رسیدگی به این امر هستیم. معاون عمرانی استانداری ایلام نیز گزارشی از جلسات کارگروه مسکن و شورای مسکن استان ارائه کرد و گفت: باتوجه به وظایفی که برگردن خود احساس می کنیم و همچنین باتوجه به اولویت های دولت خدمتگذار و اهم وظایف هدفگذاری شده دولت، خود را به عنوان سربازان کوچک این دولت، ملزم به ثمر رساندن آن اهداف عالیه می دانیم و طرح مسکن مهر در استان ایلام یکی از این وظایف است. مهندس اخباری گفت: ایلام استانی است با شرایط سخت توپوگرافیکی با مردمانی خونگرم ، متعهد و شهید پرور و لازم است که خدمت رسانی به این مردم به نحو شایسته و بی منت انجام شود. وی با اشاره با اقدامات اجرا شده طرح مسکن مهر در استان گفت: در این راستا تاکنون 21 جلسه کارگروه و شورای مسکن استان برگزار کرده ایم که عمده جلسات برگزار شده پیرامون رصد کردن موضوعات مربوط به مسکن در سطح استان خصوصا هدفگذاری مسکن مهر بوده است . اخباری گفت: جلسات متعددی در خصوص اعطای تسهیلات و رفع مسائل ثبتی و واگذاری املاک داشته ایم و به نتایج بسیار خوبی هم دست یافته ایم و این مهم جز با همدلی تمام مدیران استان در تمامی سطوح میسر نمی شد. وی تصریح کرد: در راستای دست یابی به اهداف مسکن مهر تاکنون تعداد 21 جلسه در استان برگزار شده است که ما حصل آن 185 مصوبه در ساجاری بوده که تاکنون 175 مصوبه آن اجرایی یا در دست اجراست. معاون عمرانی استانداری ایلام در ادامه اهم مصوبات انجام شده در این جلسات را به شرح ذیل برشمرد : تصویب واگذاری زمین به تعاونی های مسکن مهر در سطح استان ، تصویب اعطای تسهیلات تعاونی های مسکن مهر و اجاره ای 99 ساله، تایید مراحل مختلف آماده سازی و ساخت ، اعطای تسهیلات اجاره دادای 5 ساله به متقاضیان ، پیگیری و رصد کردن مسائل بانکی مرتبط با موضوع ، اعطای تسهیلات به خانواده شهدا، تهیه طرح های تفضیلی و هادی شهرها، طرحهای مقاوم سازی روستاها. در ادامه شاپور پولادی عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم ایلام، ایوان ، شیروان چرداول ، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه ویژه وزیر محترم مسکن به مناطق محروم باعث شد که مورد حمایت تمام نمایندگان در مجلس قرار بگیرد و تشکر ویژه دارم که به عنوان اولین وزیر دولت دهم، اولین سفر استانی را به استان ایلام داشتند و این نشانگر توجه بیشتر مسئولین به مردم استان است. وی افزود: با عنایت خداوند متعال مسکن مهر استان ایلام به عنوان مسکن مهر نمونه در کشور شناخته شده است و اگر تعامل ، هماهنگی و انسجام بین تمام مدیران در این عرصه نبود ، این موفقیت هرگز حاصل نمی شد. این مسئول بیان کرد: عملکرد استان در بخش مسکن مهرکاملاً مشهود است و این عاملی که در بحث توانمندی اجرای طرح است، در بحث توانمندی های مدیریتی در وجود جوانان ایلامی بود، هست و خواهد بود، اما باید این توانمندی ها را آزمود و فرصت آن را به نیروهای پرتوان و تلاشگر استان داد. مهندس پولادی در سخنانش با ابراز تاسف از عدم وجود مصلی در شهر ایلام به عنوان مرکز استان گفت: امیدواریم با حمایتی که استاندارد سایر دوستان داشته اند بتوانیم پروژه های در دست اقدام در ایلام را با استفاده از منابع در اختیار و تزریق اعتبار، در حداقل زمان به بهره برداری برسانیم . وی همچنین ضمن گله مندی از مدیران عامل بانکها و وزارت مسکن و شهرسازی درخصوص مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: عملکرد مقاوم سازی مسکن روستایی در سال 87 عملکرد مناسبی در میانگین کشوری نبود و متاسفانه در سه استان از جمله استان ایلام عملکرد صفردرصدی داشتیم. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ما هم اکنون در برخی از روستاها کپرنشین داریم و خواستار نگاه ویژه مسئولین به بی توجهی خصوصاً بحث در سیستم بانکی در ایلام هستم. پولادی همچنین گفت: توان اجرای اقدامات انجام شده در بحث مسکن مهر، در روستائیان نیز وجود دارد یعنی تمام روستائیان ما متقاضی مقاوم سازی و تغییر بافت روستایی هستند. نماینده مردم ایلام- ایوان ، شیرانچروادل ، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین تکلیف سند اراضی مسکونی نقاط شهری خطاب به وزیر مسکن و شهرسازی گفت: متاسفانه تعدادی از شهرهای ما با این مشکلات مواجه هستند و از مسئولین خواهشمندم که با تعامل مناسب با ثبت اسناد و املاک زمینه رفع این مشکلات را فراهم کنند. وی ضمن تقدیر از زحمات مهندس حبیب چاغروندی رئیس سازمان مسکن وشهرسازی ایلام به دلیل اهتمام بر رفع مشکلات و پیگیری مجدانه مشکلات مردم و مالکین شهرستان مهران گفت: امیدواریم با مساعدتهای مسئولین مشکلات سایر شهرستانها نیز برطرف گردد. پولادی به افزایش ترافیک شهر ایلام در ساعات اولیه عصر اشاره کرد و گفت: ترافیکی که در ساعات 5 بعد از ظهر در شهر ایلام به دیده می شود، شهید در کلانشهری مانند تهران مشاهده نشود و بخش از این ترافیک ناشی از تمرکز واحدهای تجاری و مراکز بهداشتی درمانی و مطب پزشکان متخصص در یک نقطه شهر است که اگر بخواهیم حمل و نقل را در سطح شهر آسان کنیم، باید بخشی از مراکز تجاری به حاشیه و دیگر نقاط شهر منتقل شوند تا بتوان بار ترافیکی محدوده مرکزی شهر که در خیابانهای فردوسی- سعدی و امثال آن واقع شده است را کم کرد. نماینده مردم ایلام در مجلس در ادامه خواستار رسیدگی به وضعیت مجتمع تجاری و بازار مرکزی ایلام و واحدهای فراهم شد و گفت: باید بخشی از واحدهایی مزاحم و آلاینده که باعث ایجاد آلودگی صوتی ، زیست محیطی و ترافیکی هستند را به خارج از محدوده شهر منتقل کنیم. این مسئول ضمن ابراز تاسف از عملی نشده 10 ساله تعریض خیابان آیت اله حیدری به سبب در اختیار نبودن و جوابگو نبودن منابع شهرداری به جهت تملک در عرصه های موجود در محدوده این خیابان ، خواستار اختصاص بودجه ای از محل منابع فرسوده ، جهت رسیدگی به این امر شد. پولادی در سخنانش از مردم ایلام به عنوان حامیان آرمانهای حضرت امام و انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: مردم ایلام بیشترین میزان مشارکت را در امر انتخابات ریاست جمهوری داشتند و این نشان از اعتماد و ولایتمداری مردم وفاداری آنها به انقلاب است. شهردار ایلام نیز در این جلسه گفت: قسمتی از فضاهای عمومی که بایستی توسط شهرداری ها تامین شود، در قالب زمینهایی که در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد، مشکلات شهرداری ها را تاحدودی رفع می کند. مهندس بهادری درخصوص بافت فرسوده شهری در ایلام گفت: هم اکنون محدوده بافت فرسوده در شهر ایلام مشخص شده است و این محدوده چیزی حدود 151 هکتار را در بر می گیرد که طرح کاربری تفصیلی و ویژه این محدوده در دست اقدام است . وی خاطر نشان کرد: جهت تجمیع قطعات ریز بافت و تامین کاربری های عمومی و زیرساختی و اصلاح معابر تسهیلات خوبی از طریق دولت و محل ماده 16 قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن، منظور شده است . شهردار ایلام یادآور شد برای تهیه طرح تفصیلی متناسب با نیاز و شرایط و سرانه ها، باید مشخصات کاربری های عمومی تعریف شود و تجربه نشان داده که شهرداری از منابع مالی لازم برخوردار نیست تا بتواند مناطقی را که شهرداری متولی آن است و بایستی سند آن خریداری شود را ندارد و نهایتاٌ به همین دلیل این کاربری های عمومی حذف می شوند. بهادری افزود: به عنوان شهردار تعهد می کنم که نصف هر مبلغی را که وزارت مسکن و شهرسازی برای اصلاح بافت های فرسوده اختصاص دهد را تامین کنم وی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: برای اینکه شهرداری برخورد لازم را با این موضوع داشته باشد نیاز به همکاری دستگاههایی مانند نیروی انتظامی داریم ولی متاسفانه اقدامات آنها به گونه ایست که از کارایی لازم برخوردار نیست . بهادری گفت: در سال 86 در شهر ایلام 325 مورد و در سال 87 دویست و چهل و هشت مورد و در 6 ماهه اول سال 88 ، صدو یست و دو مورد ساخت و ساز غیرمجاز داشتیم و این روند رو به افزایش است که معماری و شهرسازی شهر را مورد تغییر قرار می دهد و باعث ایجاد حاشیه نشینی می شود. مدیرکل دفتر فنی استانداری ایلام به ارائه گزارشی در خصوص شهرسازی و وضعیت طرحهای توزیع شهری استان پرداخت و گفت: از نظر وضعیت طرح های توسعه شهری ، تنها شهر ایلام دارای طرح جامع و تفضیلی و مصوب و ملاک عمل شهرداری است و برای 5 شهر که بالای 20 هزار نفر هستند طرح جامع تهیه شده است و متاسفانه علیرغم اینکه هم اکنون برخی از شهرها، طرح جامع مصوب دارند اما هنور ملاک اجرایی شهرداری های ما ، طرحهای هادی هستند که قبلا تهیه شده اند این مسئول در پایان بیان کرد: اختیارات تهیه طرحهای تفضیلی به شهرداری می تواند راهکاری مناسب در جهت تمرکز زدایی از مرکز باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:46  توسط محسن حلالی نصب  | 

در مراسم استقبال از اولین سفر وزیرمسکن دولت دهم به ایلام در استانداری حضور یافتند تا طبق برنامه ریزی قبلی با خودروهایی که از سوی استانداری و به همین منظور آماده شده بود به فرودگاه بروند . خوشبختانه مراسم استقبال از مهندس نیکزاد وزیر مسکن به خوبی پایان پذیرفت و بازدید از پروژه های مسکن مهر، یکی پس از دیگری آغاز شد و پس از چندساعت که برای لحظه به لحظه دقایق آن برنامه ریزی شده بود بازدید ها پایان یافت . استانداری ایلام که میزبان این میهمان عزیز بود ، لحظاتی بعد میزبان تجمع عده ای از حاشینه نشینان شهر ایلام بود که از حضور وزیرمسکن خبردار شده بودند، شد حاشیه نیشنان که بارها و بارها به نشانه اعتراض به سیاستهای ارگانهای مانند شهرداری، تنها تکیه گاه خود را میله های سرد و درهم تنیده استانداری یافته بودند این بارآمدند تا درد دل خود را به وزیر بگویند . صبربسیاری از آنها به پایان رسیده بود، بهره مند نبودن از حداقل امکانات رفاهی و خدمات شهری همواره آزارشان می داد، ما قطعی برق در روزهای اخیر، آزار دهنده تر بود برایشان، باید آغاز بود اشک های جاری شده بر پهنای صورت زنان حاشیه نشین را از نزدیک شاهد بود. یقیناً کاسه صبر زنان ، دیگر لبریز شده بود که مرگ را به عنوان تنها راه خلاصی از این مشکلات یافته بودند و خود را به قصد خودکشی به جلوی ماشین وزیر انداختند. اگرچه بسیاری از مطالبات این مردم به جهت حاشیه نشینی برای ارگانهایی مانند شهرداری و شرکت توزیع نیروی برق استان، دست نیافتنی می نماید، اما به حکم انسانیت این افراد نیازمند مدد بیشتر مسئولین در جهت رفع مشکلات می باشند.باشد که وزیر محترم مسکن هماهنگونه که سلام ریاست محترم جمهور را به مردم ایلام رساند مشکلات این عزیزان که جزی از جامعه بشری ما هستند، را برطرف گرداند.

 

+ نوشته شده در  جمعه دهم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:30  توسط محسن حلالی نصب  | 

جشن بزرگ تجلیل از پیشکسوتان سازمان مسکن و شهرسازی عیدسعید فطر چهارم مهرماه سالجاری در تالار آفتاب برگزار شد.در این آیین که با حضور مهندس دهقانی ریاست سازمان و جمعی از مدیران و معاونین سازمان برگزار گردید از جمعی از پیشکسوتان این سازمان تجلیل شد. در ابتدای این آیین نیز کلیپی با موضوع دفاع مقدس پخش و یاد و خاطره حماسه سازان دفاع مقدس گرامی داشته شد.  این آیین با اجرای گروههای موسیقی محلی سنتی، پاپ و اجرای گروههای نمایش پایان یافت.

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 17:33  توسط محسن حلالی نصب  |