اخبار خوزستان

جلسه هماهنگی روسای مراکز انتقال نفت و مسئولین حراست مراکز با حضور مدیر منطقه و سرپرست حراست در منطقه انجام شد.

به گفته روابط عمومی خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه خوزستان به مناسبت معرفی سرپرست جدید حراست منطقه خوزستان نشست صمیمی بین روسای مراکز انتقال نفت و مسئولین حراست آنها با حضور مدیر منطقه و سرپرست جدید حراست برگزار گردید.

در این جلسه صمیمی آقای مهندس انصاری مدیر منطقه همه را به همدلی ، وحدت و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری بخصوص همت مضاعف و کار مضاعف دعوت نمودند.

مهندس انصاری افزود: گرد هم آمدیم تا بار دیگر با آرمناهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کنیم و با تلاش و همت مضاعف بسوی اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.

وی یادآور شد: کارکنان حراست و عملیات جدا از هم نبوده و همه عضو یک خانواده هستیم که باید با منش اسلامی و وجدان پاک برای انقلاب اسلامی فعالیت نماییم. شایان ذکر است این جلسه با برگزاری نماز و دعای وحدت پایان یافت.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 15:11  توسط محسن حلالی نصب  | 

با حضور مدیر، معاونین و روسای واحدهای فنی، و ستادی و مراکز انتقال نفت منطقه خوزستان، دوره آموزش « هوش هیجانی» توسط استاد آقایار برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه خوزستان؛ بیش از یکصدسال ، بهره هوشی یا هوشبهر IQ معیاری برای سنجش هوش فردی محسوب می شد و آزمون بهره هوش تنها شاخصی بود که نشان دهنده توانایی یادگیری شخص محسوب می شد. این آزمون در سالهای اخیر مورد بحث و چالش محافل علمی قرار گرفته است.

آقای سیروس آقایار که کتاب « هوش هیجانی سازمانی» را تالیف و ترجمه نموده است ضمن بیان مطلب فوق هوش هیجانی را توانایی هدایت هیجانهای شخصی در تعاملات فردی خواند و افزود: « تحقیقات نشان می دهد موفقیتهای زندگی حرفه ای 20 درصد به بهره هوشی یا IQ و 80 درصد به هوش هیجانی یا EQ بستگی دارد.

با پرورش و رشد  هوش هیجانی و قابلیتهای آن هم سازمان و هم کارکنان از مزایای آن بهره مند می شوند مطالعات نشان می دهد اهمیت هوش هیجانی در جهت پیشرفت جایگاه سازمانها در حال افزایش است و این درحالی است که با هوش هیجانی می توان مسیر پیشرفت، شکست و یا در جا زدن کارکنان را پیش بینی کرد. در سطوح رهبری و مدیریت عالی سازمان، 85 درصد قابلیتها برای کسب موفقیت به هوش هیجانی بستگی دارد تا به سایر توانائیهای فنی و شناختی. براین اساس اگر یک فرد فاقد هوش هیجانی، اگر بهترین دوره های آموزشی را نیز بگذارند، نمی تواند یک رهبر سازمانی برجسته و موفق باشد .

وی در ادامه یادآور شد: « با توجه به آنچه بیان گردید و با عنایت به تحقیقات و مطالعات انجام شده ، تصمیم گرفته شد که برای آشنا ساختن کارکنان و مسئولین سازمانها و موسسات نسبت به برگزاری دوره هایی اینچنین اقدام گردد زیرا تمام سعی و کوشش بر این است که با افزایش توانائیها و قابلیتهای افراد از طریق هوش هیجانی و ارتقاء آن در کارکنان شرایط را برای پیشرفت سازمانها فراهم آوریم . در این دوره آموزشی هم سعی کرده ایم با تبین مفهوم هوش هیجانی و کاربردهای فردی و سازمانی آن آشنا شویم و در سازمان متبوعه خود زمینه انجام را فراهم کنیم.

استاد آقایار در ادامه مفهوم هوش هیجانی و تعاریف و کاربردهای آن را از دیدگاههای مختلف مورد بررسی قرار داد و در خاتمه گفت: دوره های آموزشی بر مبنای هوش هیجانی در مقایسه با سایر دوره های آموزشی، تقریبا 8 برابر بیشتر بازگشت سرمایه دارند.

در این کلاس که از وسایل سمعی و بصری نیز بهره گرفته شد، کتاب هوش هیجانی سازمانی تالیف و ترجمه آقای سیروس آقایار در اختیار حاضرین قرار گرفت و در نهایت به پرسشهای مطرح شده پاسخ داده شد.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم دی ۱۳۸۸ساعت 10:4  توسط محسن حلالی نصب  | 

نمایشگاه دومین یادواره شهدای صنعت نفت تحت عنوان جنگ، نفت وشهداء درمحل شهرک نفت و باحضور شرکتهای مختلف نفتی برگزار گردید.

به گفته روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه خوزستان؛ طی دومین یادواره شهدای صنعت نفت برنامه های مختلف به اجرا درآمد که شرکتهای مختلف و پایگاه های بسیج تابعه پایگاه شهید تندگویان نفت در آن شرکت داشتند و هرکدام براساس وظایف محوله انجام وظیفه نمودند.

پایگاه بسیج شهدای شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه خوزستان نیز با توجه به زمانبندی برنامه ها و پیش بینی های انجام شده، در سال جاری و به مدت 10 روز در دومین یادواره شهدای صنعت نفت که توسط پایگاههای بسیج وابسته به پایگاه شهید تندگویان در محل شهرک نفت برگزار گردد شرکت کرد.

در این نمایشگاه محیط به گونه ای تزئین شده است که سالهای دفاع مقدس تداعی می گردد. از طرف دیگر چون در ماه محرم قرار می داریم، ماکت حرم تا حرم هم طراحی و نصب شده است که حرمهای مطهر حضرت امام حسین و حضرت ابوالفضل را مجسم ساخته است . ضمن آنکه با بهره گیری از ادوات جنگی نظیر تانک، زره پوش، ضدهوایی و سنگرهای ساخته شده با گونی، بازدید کنندگان می توانند جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را برای خود تصویر سازی کنند.

یادآور می گردد که در سالن ورودی تالار اجتماعات شهرک نفت، ماکت قدس شریف در مرکز سالن قرار گرفته و اطراف آن هم غرفه های متعدد که مربوط به پایگاههای بسیج شرکتهای مختلف نفتی است، قرار گرفته اند . یکی از غرفه ها هم به پایگاه بسیج شهدای شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان اختصاص یافته است که با عکسهای شهدای این شرکت تزئین شده است و در کنار آن بمبارانهای مراکز انتقال نفت این منطقه برای بازدید کنندگان و بازسازی های آنها بصورت بنر در برابر دیدگان آنها قرار گرفته است. البته ماکتی هم هم از تلمبه خانه تنگ فنی که به دفعات بمبمارن شد قرار گرفته است. همچین با پخش فیلم های مختلف، دیگران را با فعالیتهای این منطقه بویژه در سالهای جنگ تحمیلی آشنا می نمایند شایان توجه است که براساس برنامه ریزی های انجام شده، برگزاری مسابقات فوتسال و دارت برعهده منطقه خوزستان گرفت . در این مسابقات کلیه پایگاههای بسیج تابعه پایگاه شهید تندگویان شرکت داشتند که این منطقه به عنوان میزبان، مسابقات را با موفقیت برگزار کرده و به برگزیدگان هر دو رشته جوایزی نیز اهداء گردید. برگزاری چنین مراسمی بویژه برای جوانانی که سالهای دفاع مقدس را تجربه نکرده اند ، بسیار سودمند است .

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم دی ۱۳۸۸ساعت 9:44  توسط محسن حلالی نصب  | 

 همزمان با عید سعید غدیر خم و دمیده شدن نسیم روحبخش امامت و ولایت در کالبد شیعیان، مراسم تقدیر از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز با حضور مدیر و جمعی از مسئولین منطقه خوزستان در تالار مهر شهر اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خوزستان ؛ بر اساس دستورالعمل هایی که هر ساله به مناطق ابلاغ می گردد ، برنامه ای تحت عنوان قدردانی از دانش آموزان ودانشجویان ممتاز در سطح منطقه برگزار می شود . در سال جاری نیز طبق روال سالهای گذشته با برنامه ریزی و هماهنگیهای انجام شده ، تصمیم گرفته شد که این مراسم مقارن باعید سعید غدیر خم برگزار شود .

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید بوسیله یکی از همکاران، سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران پخش شد. در ادامه گروه ناشنوایان وابسته به کانون ناشنوایان، برنامه زیبایی را اجرا نمودند. سپس یک نمایش کمدی و همینطور قطعاتی از موسیقی برای حاضرین اجرا شد که هردو برنامه بسیار مورد توجه واقع شد .

پس از آن، دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با دعوت مجری برنامه بر روی سن نمایش حاضر شده و مسابقات فرهنگی میان آنها برگزار و سپس جوایزی نیز به برگزیدگان اهدا شد .

در ادامه چند تن از همسران کارکنان هم در مسابقه ویژه ای که برایشان ترتیب داده شده بود شرکت نمودند که تنی چند از آنها موفق به کسب جایزه گردید . شایان توجه است ، در این مراسم که با دعوت قبلی روابط عمومی منطقه برگزار شد ، علاوه بر دانش آموزان و دانشجویان ممتاز و خانواده های آنان ، جمع کثیری از دیگر خانواده های کارکنان هم در جشن شرکت نمودند، به طوری که تعداد حاضرین به بیش از 1000 نفر رسید.

ضمناً در میان برنامه های جشن، آقای حاجی حسین خانی مدیر منطقه خوزستان پشت تریبون قرار گرفت و طی سخنان کوتاهی ضمن تبریک عید سعید غدیر خم ، موفقیت تحصیلی فرزندان کارکنان منطقه را به خانواده های آنان تبریک گفت .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۸ساعت 16:33  توسط محسن حلالی نصب  | 

طی مراسمی با حضور آقایان ایزدی مدیرعامل شرکت ، جعفری نسبت مدیر خطوط لوله ، پیشاهنگ مدیر مخابرات و سالمی رئیس روابط عمومی مراسم تودیع جناب آقای حاجی حسین خانی و معارفه آقای مهندس انصاری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خوزستان ؛ در این مراسم که در محل مهمانسرای منطقه خوزستان انجام گرفت ، روسای واحدهای فنی و عملیاتی و ستادی و روسای مراکز انتقال نفت و همچنین رئیس ناحیه آبادان و جمعی دیگر از مسئولان این ناحیه شرکت داشتند .

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم ، آقای سالمی رئیس روابط عمومی شرکت به حاضرین خیرمقدم گفت و در ادامه آقای حاجی حسین خانی ، طی سخنانی ضمن تشکر از حاضرین ،شمه ای از فعالیتهای انجام گرفته در این منطقه را به سمع حضار رساند و در ادامه با تاکید بر حسن انتخاب آقای انصاری ، خواستار همکاری و همدلی با ایشان شد .

در ادامه آقای جعفری نسب مدیر خطوط لوله نیز ضمن تشکر و تقدیر از آقای حاجی حسین خانی و عرض تبریک به آقای مهندس انصاری ، خدمت در شرکت خطوط لوله را ، خدمت به تمامی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خواستار آن شد که همه کارکنان در کنار آقای انصاری برای حفظ و تعالی این نظام اسلامی بکوشند .

سپس آقای پیشاهنگ مدیر مخابرات شرکت نیز طی سخنانی ، شمه ای از نقش حیاتی مخابرات در شرکت و سطح کشور را بر شمرد و آنرا حائز اهمیت بسیار دانست و در خاتمه نیز ضمن تقدیر از آقای حاجی حسین خانی ، انتخاب آقای انصاری را تبریک گفت . 

 آقای محمدیان معاون مخابرات منطقه خوزستان نیز سخنان بسیار دلنشین و زیبایی به سمع حاضرین رساند که بشدت مورد توجه و استقبال حاضرین قرار گرفت .

در خاتمه این مراسم جناب آقای ایزدی مدیر عامل شرکت نیز طی سخنان خود به تقدیر از آقای حاجی حسین خانی پرداخت و نقش ایشان را در شکل گیری و ثبات منطقه خوزستان بسیار مهم توصیف کرد ضمن آنکه ایشان را فردی با درایت ، دارای تخصص وتعهد و مومن دانست و به حاضرین هم اعلام نمود که ایشان به عنوان مشاور مدیر عامل شرکت برگزیده شده اند .

وی سپس ضمن معرفی آقای انصاری به عنوان مدیر جدید منطقه خوزستان ، خلاصه ای از فعالیتهای گذشته ایشان را برای حاضرین بیان داشت و گفت او از بطن صنعت نفت و خطوط لوله کار خود را آغاز و دارای سوابق درخشانی در سمتهای عملیاتی و اجرایی می باشد و سپس از خداوند متعال توفیق ایشان را در سمت جدید آرزو کرد و طی رهنمودهایی از آقای انصاری خواست جهت اجرای پروژه های جدید و بالا بردن راندمان کاری منطقه و توجه به نیروی انسانی و پیشبرد اهداف عالیه شرکت تلاش نماید . در خاتمه این مراسم هدایایی از طرف مدیر عامل ، آقای انصاری و کارکنان منطقه به آقای حسین خانی اهداء گردید .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۸ساعت 16:33  توسط محسن حلالی نصب  | 

با ارسال بيش از دو ميليون و پانصد هزار ليتر نفت گاز به نیروگاه آبادان، سوخت مورد نیاز در مخازن این نیروگاه ، ذخيره گردید.

به گفته روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران،  تأمين سوخت مايع مورد نياز نيروگاه‌هاي توليد برق به‌وسيله خطوط لوله يکي از اولويت‌هاي اين شرکت می باشد تا در کنار استفاده از سوخت گاز، نفت گاز مورد نیاز نیز در اختیار آنها قرار گیرد تا ضریب بهره وری ای ن نیروگاه ها در بالاترین راندمان قرار گیرد.

مهندس امانی رئیس مرکز انتقال نفت زنده یاد سیدی آبادان ضمن بیان مطلب فوق افزود:  پس از مسائلي که در زمستان چند سال قبل در اثر سرماي شديد به‌وجود آمد و به دليل مسائل فني گاز برخي استان ها قطع شد، شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي به‌سرعت وارد عمل شد و با تأمين سوخت نيروگاه‌ها نگذاشتند که در آن شرايط اضطراري واحدهاي اين نيروگاه از مدار بهره برداري خارج شوند و پيرو اين امر مسئولان شرکت تصميم گرفتند که سوخت نيروگاه‌ها را به‌وسيله خطوط لوله تأمين کنند تا ارسال سوخت پيوسته و بدون وقفه ادامه يابد.وي ادامه داد: در منطقه آبادان احداث خط لوله به نيروگاه آبادان برعهده کارکنان ناحيه آبادان قرار گرفت و آنها نيز با تلاش و ايجاد يک انشعاب خط 8 اينچ از خط لوله 16 اينچ انتقال فرآورده، اقدام به تأمين سوخت مايع مورد نياز نيروگاه کردند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۸ساعت 16:32  توسط محسن حلالی نصب  | 

همزمان با نزديک شدن به فصل زمستان، عمليات احداث خط لوله 8  اینچ براي سوخت رساني به نيروگاه آبادان توسط کارکنان ناحيه آبادان انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان، در چند سال گذشته و با سرماي ناگهاني هوا و ريزش برف و باران در بيشتر نقاط کشور، که انسداد راه هاي اصلي و فرعي را بدنبال داشت، بسياري از هموطنان بويژه در نقاط سردسير کشور با مشکلات عديده اي مواجه گشتند که در اين ميان قطع گاز مصرفي بدليل برودت شديد هوا و بروز مشکلات فني که ناشي از يخ زدگي تأسيسات و تجهيزات بود بسياري از هم ميهنان را در وضعيت دشواري قرار داد که اين مهم بويژه در بخش مسکن نمود زيادي داشت.

حميد رضا کيهانپور رئيس ناحيه آبادان با بيان مطلب فوق افزود: در آن شرايط از جان گذشتگي و تلاش بي دريغ کارکنان شرکت ملي پالايش و پخش و بويژه کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران بسيار ثمربخش بود. در آن شرايط تمامي همکاران ما در مراکز انتقال نفت با تلاش شبانه روزي فرآورده هاي نفتي را به اقصي نقاط کشور انتقال دادند تا نيروگاه هاي توليد برق بکار خود ادامه دهند و ديگر هم ميهنان هم در منازلشان با آسودگي خيال بسر برند.

متعاقب اين امر و با توجه به بروز احتمالي اينگونه مشکلات و پيشگيري از حوادث احتمالي تصميم گرفته شد که سوخت نيروگاهها با استفاده از خطوط لوله تأمين شوند و با ذخيره سازي فرآورده ، کمبود هاي احتمالي سوخت گاز را جبران نمايند . پيرو اين تصميم ، سوخت رساني به نيروگاه آبادان هم مورد توجه قرار گرفت.

وي در ادامه افزود : در ابتداي امر با هماهنگي مسئولين نيروگاه آبادان ، از محل بازديد بعمل آمد و سپس طرح احداث خط لوله تهيه و ارائه شد . و با توجه به تصويب طرح ، نيروهاي واحد تعميرات خط ومکانيک اقدامات لازم را صورت دادند و با اتصال يک خط لوله به قطر 8  اینچ انشعاب از خط 16  اینچ گرفته شد و سپس حدود 400 متر خط احداث و به مخازن ذخيره سازي نيروگاه متصل گرديد . با اين اقدام در بيست و چهار ساعت ، حدود 30 هزار بشکه نفت گاز معادل 4800 هزار ليتر به نيروگاه تحويل مي شود . در اين صورت با قطع احتمالي سوخت گاز ، نيروگاه با بهره گيري از سوخت مايع بکار خود ادامه مي دهد .

وي در خاتمه گفت : با اتصال اين خط به نيروگاه ديگر شاهد توقف اين نيروگاه بدليل نداشتن سوخت نخواهيم بود و هموطنانمان هم ميتوانند با خيالي آسوده در منازلشان و در محيطي گرم به زندگي خود ادامه دهند . ضمناً در اين عمليات واحدهاي تعميرات خط، نقليه، مکانيک، حراست و ابزار دقيق حضوري فعال داشتند.

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸ساعت 9:28  توسط محسن حلالی نصب  |